IWSA 2019 WORLD CUP POINTS STAGE 2

Bled WS World Cup 2019 World Cup Points

 

Female

 

Age Group J - Female

 
INMO4680
Ingebjorg MOE
Norway
 
30
 
1
25m Breaststroke
00:41.28
 
30
 
 

Age Group I - Female

 
EVPE4420
Eva PETTERSEN
Norway
 
57
 
1
25m Breaststroke
00:34.59
 
30
1
50m Breaststroke
01:20.78
 
27
 
 

Age Group H - Female

 
VIMC5270
Victorine MCFARLANE
Great Britain
 
81
 
1
25m Freestyle
00:25.44
 
30
1
50m Freestyle
01:02.37
 
27
1
100m Freestyle
02:20.73
 
24
 
 
JAMA5870
Jana MATUŠTIKOVA
Czech republic
 
54
 
1
200m Freestyle
04:07.91
 
21
1
450m Endurance
10:42.21
 
18
1
1000m Freestyle
24:04.22
 
15
 
 
TAGO0470
Tatyana GOZHEVA
Russia
 
54
 
2
25m Breaststroke
00:48.94
 
27
2
25m Freestyle
00:49.41
 
27
 
 
HEPA5680
Helena PAVEZKOVA
Czech republic
 
33
 
2
200m Freestyle
04:35.36
 
18
2
450m Endurance
11:25.68
 
15
 
 
JERO0490
Jean ROCKWELL
Norway
 
30
 
1
25m Breaststroke
00:32.38
 
30
 
 

Age Group G - Female

 
JAJA5220
Jaqueline JÄNIKE
Germany
 
255
 
1
25m Breaststroke
00:23.10
 
30
2
25m Butterfly
00:26.06
 
27
1
50m Breaststroke
00:50.63
 
27
2
25m Freestyle
00:20.64
 
27
1
100m Breaststroke
01:50.20
 
24
2
50m Freestyle
00:45.91
 
24
1
200m Breaststroke
04:03.23
 
21
1
200m Freestyle
03:45.09
 
21
2
100m Freestyle
01:40.95
 
21
1
450m Endurance
09:17.24
 
18
1
1000m Freestyle
22:12.68
 
15
 
 
OUMA2230
Outi MÄKINEN
Finland
 
183
 
1
25m Freestyle
00:20.08
 
30
1
25m Butterfly
00:25.12
 
30
1
50m Freestyle
00:44.14
 
27
2
25m Breaststroke
00:25.96
 
27
2
50m Breaststroke
00:56.87
 
24
1
100m Freestyle
01:37.58
 
24
2
100m Breaststroke
02:04.17
 
21
 
 
LADA2640
Laurence DALBOUSSIERE
France
 
138
 
3
25m Breaststroke
00:27.06
 
24
3
25m Butterfly
00:37.61
 
24
3
50m Breaststroke
00:58.81
 
21
4
25m Freestyle
00:26.58
 
21
4
50m Freestyle
00:56.15
 
18
4
100m Freestyle
02:06.64
 
15
3
200m Freestyle
04:54.70
 
15
 
 
ZUPA0830
Zuzana PÁTKOVÁ
Czech republic
 
69
 
3
25m Freestyle
00:23.80
 
24
3
50m Freestyle
00:53.84
 
21
5
100m Freestyle
02:08.53
 
12
4
200m Freestyle
05:02.46
 
12
 
 
MINO4440
Mirka NOVOTNA
Czech republic
 
63
 
3
100m Freestyle
02:04.34
 
18
2
200m Freestyle
04:34.67
 
18
2
450m Endurance
11:41.89
 
15
2
1000m Freestyle
27:27.90
 
12
 
 
MAYR5620
Mariia YRJÖ-KOSKINEN
Finland
 
39
 
4
25m Breaststroke
00:30.18
 
21
4
50m Breaststroke
01:05.10
 
18
 
 
VIVA2400
Viera VANTOVA
Slovakia
 
28
 
2
200m Breaststroke
05:34.02
 
18
6
100m Freestyle
02:36.03
 
10
 
 

Age Group F - Female

 
MAGU6670
Maryvonne GUIDON LE BRUN
France
 
213
 
1
50m Freestyle
00:43.32
 
27
2
25m Breaststroke
00:27.77
 
27
2
25m Freestyle
00:20.69
 
27
2
50m Breaststroke
00:57.74
 
24
2
100m Freestyle
01:32.51
 
21
2
100m Breaststroke
02:04.49
 
21
2
200m Breaststroke
04:31.30
 
18
1
450m Endurance
08:15.92
 
18
2
200m Freestyle
03:19.30
 
18
2
1000m Freestyle
22:28.82
 
12
 
 
ANLO1480
Anna LOPATKINA
Russia
 
204
 
1
25m Freestyle
00:20.26
 
30
1
25m Breaststroke
00:25.50
 
30
1
25m Butterfly
00:27.59
 
30
1
50m Breaststroke
00:55.77
 
27
2
50m Freestyle
00:45.49
 
24
1
100m Breaststroke
01:56.53
 
24
1
200m Breaststroke
04:01.92
 
21
3
100m Freestyle
01:50.32
 
18
 
 
VABE2870
Vaclava BENEŠOVA
Czech republic
 
75
 
1
100m Freestyle
01:24.85
 
24
1
200m Freestyle
03:14.84
 
21
1
1000m Freestyle
21:33.47
 
15
2
450m Endurance
09:28.34
 
15
 
 
EVLE3860
Eva LEŽOVIČOVA
Slovakia
 
48
 
3
100m Breaststroke
02:33.46
 
18
3
200m Breaststroke
05:33.26
 
15
4
100m Freestyle
02:43.22
 
15
 
 
KAPR2250
Karren PROBYN
Denmark
 
21
 
3
50m Breaststroke
01:23.58
 
21
 
 

Age Group E - Female

 
LAFI1220
Larisa FIRSOVA
Russia
 
192
 
1
25m Freestyle
00:17.02
 
30
1
25m Breaststroke
00:22.00
 
30
1
25m Butterfly
00:20.96
 
30
1
50m Breaststroke
00:48.29
 
27
1
50m Freestyle
00:37.58
 
27
1
100m Freestyle
01:26.72
 
24
1
100m Breaststroke
01:44.09
 
24
 
 
ALDE6410
Alena DEMLOVA
Czech republic
 
75
 
2
100m Breaststroke
02:14.48
 
21
1
200m Breaststroke
04:56.71
 
21
1
450m Endurance
11:43.75
 
18
1
1000m Freestyle
26:51.40
 
15
 
 
JAUP4440
Jane UPWARD
Denmark
 
72
 
2
25m Freestyle
00:18.73
 
27
2
50m Freestyle
00:42.33
 
24
2
100m Freestyle
01:40.03
 
21
 
 
ANME3410
Anne-Francoise MELOT
Belgium
 
48
 
2
25m Breaststroke
00:31.02
 
27
3
50m Breaststroke
01:07.63
 
21
 
 
ANDI6220
Andre DIDIOVA
Slovakia
 
24
 
2
50m Breaststroke
01:03.41
 
24
 
 
BONE1430
Bohumila NEUSCHLOVA
Slovakia
 
18
 
4
50m Breaststroke
01:35.11
 
18
 
 

Age Group D - Female

 
JAMO5690
Jaimie MONAHAN
USA
 
237
 
1
25m Breaststroke
00:22.96
 
30
2
25m Butterfly
00:18.25
 
27
1
50m Breaststroke
00:50.83
 
27
2
25m Freestyle
00:17.49
 
27
1
100m Breaststroke
01:53.42
 
24
2
50m Freestyle
00:37.49
 
24
1
200m Breaststroke
04:21.63
 
21
2
100m Freestyle
01:24.66
 
21
1
450m Endurance
08:35.83
 
18
2
200m Freestyle
03:14.95
 
18
 
 
TAGA5460
Tatiana GAVRILENKOVA
Russia
 
132
 
1
25m Butterfly
00:18.17
 
30
1
25m Freestyle
00:16.36
 
30
1
50m Freestyle
00:36.14
 
27
1
100m Freestyle
01:17.03
 
24
1
200m Freestyle
02:53.38
 
21
 
 
LITH3270
Lindy THORBURN
Denmark
 
66
 
2
25m Breaststroke
00:25.38
 
27
4
25m Freestyle
00:18.87
 
21
3
100m Freestyle
01:41.65
 
18
 
 
MAGA3280
Margaret GADZIC
Denmark
 
48
 
3
25m Freestyle
00:18.47
 
24
3
25m Butterfly
00:19.64
 
24
 
 
CHME6860
Christelle MEANT
Belgium
 
45
 
2
50m Breaststroke
01:10.10
 
24
4
25m Breaststroke
00:31.31
 
21
 
 
DAZB4250
Dana ZBORILOVA
Czech republic
 
45
 
2
450m Endurance
09:23.79
 
15
1
1000m Freestyle
20:50.25
 
15
3
200m Freestyle
03:44.06
 
15
 
 
ANTH5250
Anne-Francoise THIRION
Belgium
 
24
 
3
25m Breaststroke
00:28.97
 
24
 
 
VLFI3460
Vladimira FIALOVA
Czech republic
 
24
 
4
200m Freestyle
04:51.69
 
12
3
450m Endurance
11:50.79
 
12
 
 
KAMA1670
Karin MATTIOLI
Denmark
 
21
 
3
50m Breaststroke
01:11.33
 
21
 
 

Age Group C - Female

 
BAHE2850
Bárbara HERNÁNDEZ
Chile
 
258
 
1
25m Butterfly
00:20.01
 
30
1
25m Freestyle
00:16.89
 
30
1
50m Freestyle
00:35.65
 
27
2
25m Breaststroke
00:23.86
 
27
1
100m Freestyle
01:19.77
 
24
2
50m Breaststroke
00:50.75
 
24
1
200m Freestyle
02:45.71
 
21
1
200m Breaststroke
03:40.94
 
21
2
100m Breaststroke
01:44.17
 
21
1
450m Endurance
06:42.06
 
18
1
1000m Freestyle
15:17.97
 
15
 
 
MALY0630
Maria LYUDVOVA
Russia
 
81
 
1
25m Breaststroke
00:18.96
 
30
1
50m Breaststroke
00:40.81
 
27
1
100m Breaststroke
01:29.48
 
24
 
 
EVHA2400
Eva HALLAMA
Austria
 
69
 
2
25m Freestyle
00:21.49
 
27
2
50m Freestyle
00:46.25
 
24
2
200m Freestyle
03:51.52
 
18
 
 
JERA5680
Jeanette RASMUSSEN
Denmark
 
46
 
5
25m Breaststroke
00:33.09
 
18
3
100m Breaststroke
02:58.64
 
18
7
50m Breaststroke
01:19.03
 
10
 
 
KADI1800
Katinka DIMAKROSKA
Macedonia
 
45
 
3
25m Freestyle
00:21.97
 
24
3
50m Freestyle
00:51.55
 
21
 
 
TIGA5410
Tiffany GAROT
Belgium
 
45
 
3
25m Breaststroke
00:24.71
 
24
3
50m Breaststroke
00:52.52
 
21
 
 
ANJA5830
Anne-Catherine JAMAR
Belgium
 
36
 
4
25m Breaststroke
00:25.25
 
21
5
50m Breaststroke
00:55.11
 
15
 
 
ANBI5870
Anja BINDER
Germany
 
18
 
4
50m Breaststroke
00:55.08
 
18
 
 
NIRA1250
Nina RAŽEN
Slovenia
 
12
 
6
50m Breaststroke
00:56.54
 
12
 
 

Age Group B - Female

 
AILA4210
Ailen LASCANO MICAZ
Argentina
 
243
 
1
25m Butterfly
00:17.16
 
30
1
25m Freestyle
00:15.83
 
30
2
25m Breaststroke
00:22.62
 
27
2
50m Freestyle
00:33.79
 
24
2
50m Breaststroke
00:49.27
 
24
1
200m Freestyle
03:04.09
 
21
2
100m Freestyle
01:17.94
 
21
2
200m Breaststroke
04:03.39
 
18
3
100m Breaststroke
01:45.09
 
18
1
1000m Freestyle
18:28.78
 
15
2
450m Endurance
07:52.74
 
15
 
 
LOMA3460
Lotta MÄKINEN
Finland
 
186
 
1
25m Breaststroke
00:21.16
 
30
1
50m Freestyle
00:33.55
 
27
2
25m Freestyle
00:16.01
 
27
2
25m Butterfly
00:17.44
 
27
1
50m Breaststroke
00:45.24
 
27
1
100m Breaststroke
01:38.58
 
24
1
100m Freestyle
01:15.29
 
24
 
 
MOCO5810
Morgane COUMONT
Belgium
 
105
 
3
25m Freestyle
00:19.75
 
24
3
25m Breaststroke
00:24.73
 
24
3
50m Freestyle
00:47.12
 
21
3
50m Breaststroke
00:55.24
 
21
4
100m Breaststroke
02:00.11
 
15
 
 
MAOK1610
Magda OKURKOVA
Czech republic
 
60
 
2
100m Breaststroke
01:39.58
 
21
1
200m Breaststroke
03:23.77
 
21
1
450m Endurance
07:14.77
 
18
 
 

Age Group A2 - Female

 
ANSA4610
Anfisa SALMINA
Russia
 
30
 
1
25m Freestyle
00:29.55
 
30
 
 

Male

 

Age Group J - Male

 
YUPO3560
Yuriy PONOMAREV
Russia
 
174
 
2
25m Freestyle
00:35.09
 
27
2
25m Butterfly
00:39.37
 
27
2
25m Breaststroke
00:30.94
 
27
2
50m Freestyle
01:21.52
 
24
1
100m Breaststroke
02:54.24
 
24
2
50m Breaststroke
01:22.32
 
24
2
100m Freestyle
03:05.65
 
21
 
 
HEKU5560
Henri KUPRASHVILI
Georgia
 
111
 
1
25m Butterfly
00:27.49
 
30
1
25m Freestyle
00:24.16
 
30
1
50m Freestyle
00:51.91
 
27
1
100m Freestyle
02:03.99
 
24
 
 
NIMO4370
Nils Harald MOE
Norway
 
57
 
1
25m Breaststroke
00:28.99
 
30
1
50m Breaststroke
01:05.14
 
27
 
 

Age Group I - Male

 
SCLA6720
Scott LAUTMAN
USA
 
267
 
1
25m Butterfly
00:18.11
 
30
1
25m Breaststroke
00:20.57
 
30
1
25m Freestyle
00:16.43
 
30
1
50m Freestyle
00:35.41
 
27
1
50m Breaststroke
00:45.45
 
27
1
100m Breaststroke
01:42.33
 
24
1
100m Freestyle
01:16.78
 
24
1
200m Freestyle
02:45.80
 
21
1
200m Breaststroke
03:42.11
 
21
1
450m Endurance
06:53.28
 
18
1
1000m Freestyle
16:09.97
 
15
 
 
IVBE4110
Ivans BERGMANIS
Latvia
 
129
 
2
25m Breaststroke
00:22.91
 
27
2
25m Freestyle
00:16.71
 
27
2
25m Butterfly
00:20.04
 
27
2
50m Breaststroke
00:52.20
 
24
2
50m Freestyle
00:39.74
 
24
 
 
EGPE4330
Egil L. PETTERSEN
Norway
 
24
 
3
25m Breaststroke
00:36.51
 
24
 
 

Age Group H - Male

 
VATE6370
Vasiliy TETERIN
Russia
 
207
 
2
25m Butterfly
00:17.85
 
27
2
50m Freestyle
00:34.45
 
24
3
25m Freestyle
00:16.15
 
24
3
25m Breaststroke
00:19.69
 
24
2
50m Breaststroke
00:43.27
 
24
2
100m Freestyle
01:14.51
 
21
1
200m Breaststroke
03:55.23
 
21
2
100m Breaststroke
01:38.63
 
21
1
200m Freestyle
02:58.14
 
21
 
 
IGLU3170
Igor LUKIN
Russia
 
192
 
1
25m Freestyle
00:14.64
 
30
1
25m Breaststroke
00:18.12
 
30
1
25m Butterfly
00:16.61
 
30
1
50m Freestyle
00:31.92
 
27
1
50m Breaststroke
00:39.86
 
27
1
100m Freestyle
01:12.89
 
24
1
100m Breaststroke
01:30.29
 
24
 
 
ANBU1380
Andis BUKONTS
Latvia
 
156
 
2
25m Breaststroke
00:19.51
 
27
2
25m Freestyle
00:15.65
 
27
3
25m Butterfly
00:17.87
 
24
3
50m Breaststroke
00:45.39
 
21
3
50m Freestyle
00:36.12
 
21
3
100m Freestyle
01:22.30
 
18
3
100m Breaststroke
01:44.06
 
18
 
 
SEBU2390
Sergey BUKHARIN
Russia
 
90
 
4
25m Freestyle
00:19.31
 
21
4
50m Freestyle
00:44.69
 
18
1
450m Endurance
11:31.58
 
18
2
200m Freestyle
04:09.28
 
18
4
100m Freestyle
01:40.77
 
15
 
 
PAPI3360
Pavel PINTA
Czech republic
 
70
 
5
25m Breaststroke
00:28.07
 
18
5
50m Breaststroke
01:01.97
 
15
3
200m Breaststroke
05:32.02
 
15
3
450m Endurance
13:42.40
 
12
6
100m Breaststroke
02:21.62
 
10
 
 
BENI5170
Bernard NIZET
Czech republic
 
69
 
2
450m Endurance
11:38.79
 
15
6
25m Freestyle
00:25.32
 
15
3
200m Freestyle
04:41.62
 
15
5
100m Freestyle
02:06.78
 
12
6
50m Freestyle
00:56.36
 
12
 
 
PALA1590
Pavel LAUKO
Slovakia
 
58
 
5
25m Freestyle
00:22.09
 
18
5
50m Freestyle
00:49.66
 
15
6
25m Breaststroke
00:29.73
 
15
7
50m Breaststroke
01:13.44
 
10
 
 
PAWE1350
Patrick WECKX
Belgium
 
42
 
4
50m Breaststroke
00:58.61
 
18
5
100m Breaststroke
02:20.46
 
12
4
200m Breaststroke
05:40.93
 
12
 
 
CLCO6180
Claude COUMONT
Belgium
 
41
 
4
25m Breaststroke
00:27.28
 
21
6
50m Breaststroke
01:05.97
 
12
7
100m Breaststroke
02:42.82
 
8
 
 
SLME1360
Slavko MEZEK
Slovenska lipa
 
33
 
2
200m Breaststroke
05:28.85
 
18
4
100m Breaststroke
02:20.20
 
15
 
 
PEBJ2150
Pertti BJÖRKROTH
Finland
 
12
 
7
25m Breaststroke
00:47.84
 
12
 
 

Age Group G - Male

 
OLCH2330
Oleg CHEKUSHKIN
Russia
 
267
 
1
25m Butterfly
00:18.43
 
30
1
25m Breaststroke
00:19.82
 
30
1
25m Freestyle
00:14.44
 
30
1
50m Freestyle
00:32.65
 
27
1
50m Breaststroke
00:43.07
 
27
1
100m Breaststroke
01:35.04
 
24
1
100m Freestyle
01:14.15
 
24
1
200m Breaststroke
03:36.13
 
21
1
200m Freestyle
02:50.07
 
21
1
450m Endurance
07:42.59
 
18
1
1000m Freestyle
18:19.53
 
15
 
 
PEMI2710
Petr MIHOLA
Czech republic
 
54
 
2
100m Breaststroke
01:44.96
 
21
2
200m Breaststroke
04:00.49
 
18
2
450m Endurance
09:43.41
 
15
 
 
MAPR1530
Mark PROBYN
Denmark
 
27
 
2
25m Breaststroke
00:26.24
 
27
 
 
GOZE6320
Gordan ZELENIKA
Croatia
 
18
 
2
200m Freestyle
03:36.75
 
18
 
 

Age Group F - Male

 
CHWA2760
Christof WANDRATSCH
Germany
 
267
 
1
25m Breaststroke
00:18.91
 
30
1
25m Freestyle
00:14.71
 
30
1
25m Butterfly
00:15.02
 
30
1
50m Freestyle
00:32.46
 
27
1
50m Breaststroke
00:38.58
 
27
1
100m Freestyle
01:07.28
 
24
1
100m Breaststroke
01:24.74
 
24
1
200m Breaststroke
03:07.46
 
21
1
200m Freestyle
02:21.23
 
21
1
450m Endurance
05:56.94
 
18
1
1000m Freestyle
13:45.89
 
15
 
 
ALJA6190
Aleksandrs JAKOVLEVS
Latvia
 
141
 
3
25m Breaststroke
00:19.29
 
24
3
25m Butterfly
00:23.47
 
24
2
100m Freestyle
01:29.19
 
21
3
50m Breaststroke
00:42.14
 
21
3
100m Breaststroke
01:32.71
 
18
2
200m Breaststroke
03:41.46
 
18
3
200m Freestyle
03:47.03
 
15
 
 
JUAN3150
Juris ANDŽĀNS
Latvia
 
126
 
2
25m Breaststroke
00:19.05
 
27
2
25m Freestyle
00:16.61
 
27
2
25m Butterfly
00:18.90
 
27
2
50m Breaststroke
00:39.70
 
24
2
100m Breaststroke
01:30.39
 
21
 
 
JAZE2570
Jaroslav ZEMAN
Czech republic
 
93
 
4
25m Freestyle
00:22.04
 
21
3
50m Freestyle
00:45.94
 
21
3
100m Freestyle
01:38.24
 
18
2
200m Freestyle
03:38.08
 
18
2
450m Endurance
09:48.09
 
15
 
 
VIIG1590
Viktor IGNATOVICH
Russia
 
48
 
3
25m Freestyle
00:20.31
 
24
2
50m Freestyle
00:45.19
 
24
 
 
BOZE0370
Bojan ŽELE
Slovenska lipa
 
18
 
5
25m Freestyle
00:23.31
 
18
 
 
ALSA4350
Aleksey SALMIN
Russia
 
15
 
6
25m Freestyle
00:30.96
 
15
 
 

Age Group E - Male

 
DEBE1130
Denis BENČIČ
Slovenia
 
132
 
1
25m Breaststroke
00:18.27
 
30
1
50m Breaststroke
00:40.13
 
27
1
100m Breaststroke
01:29.96
 
24
1
200m Breaststroke
03:55.94
 
21
1
1000m Freestyle
20:19.00
 
15
2
450m Endurance
09:40.66
 
15
 
 
MAKO5340
Marek KOŠECKY
Slovakia
 
87
 
1
25m Freestyle
00:20.58
 
30
1
50m Freestyle
00:46.18
 
27
2
200m Freestyle
03:49.76
 
18
3
450m Endurance
10:15.62
 
12
 
 
MANE3340
Maxim NEKRASOV
Russia
 
72
 
2
25m Freestyle
00:24.24
 
27
3
25m Breaststroke
00:24.08
 
24
3
50m Breaststroke
00:50.47
 
21
 
 
PASP4510
Pavel SPAČEK
Slovakia
 
66
 
2
25m Breaststroke
00:22.35
 
27
2
100m Breaststroke
01:55.03
 
21
2
200m Breaststroke
04:07.65
 
18
 
 
DEPE4530
Dezider PÉK
Slovakia
 
63
 
1
100m Freestyle
01:23.78
 
24
1
200m Freestyle
03:01.33
 
21
1
450m Endurance
07:21.00
 
18
 
 
STNE4530
Stanislav NEUSCHL
Slovakia
 
39
 
4
25m Breaststroke
00:26.63
 
21
4
50m Breaststroke
01:03.70
 
18
 
 
ROZA4700
Robert Peter ZAJC
Slovenia
 
24
 
2
50m Breaststroke
00:49.19
 
24
 
 

Age Group D - Male

 
JOKO3170
Josef KÖBERL
Austria
 
145
 
1
25m Freestyle
00:16.53
 
30
2
50m Freestyle
00:34.39
 
24
1
100m Breaststroke
01:45.47
 
24
2
200m Breaststroke
03:54.43
 
18
4
100m Freestyle
01:19.62
 
15
3
450m Endurance
08:05.68
 
12
4
200m Freestyle
03:07.97
 
12
3
1000m Freestyle
20:42.25
 
10
 
 
RINY0560
Richard NYÁRY
Slovakia
 
84
 
1
200m Breaststroke
03:25.65
 
21
2
100m Freestyle
01:12.88
 
21
3
200m Freestyle
02:44.70
 
15
2
450m Endurance
06:40.54
 
15
2
1000m Freestyle
15:10.53
 
12
 
 
MAFE1390
Mario FERNÁNDEZ GORGOJO
Spain
 
72
 
1
200m Freestyle
02:33.74
 
21
1
450m Endurance
06:11.26
 
18
3
100m Freestyle
01:13.83
 
18
1
1000m Freestyle
14:37.20
 
15
 
 
JOKA5150
Johannes KAPELLER
Austria
 
44
 
2
100m Breaststroke
01:47.66
 
21
3
200m Breaststroke
03:55.39
 
15
4
1000m Freestyle
23:07.15
 
8
 
 
MAHA5560
Martin HANACEK
Czech republic
 
38
 
3
100m Breaststroke
02:15.50
 
18
5
200m Freestyle
04:32.88
 
10
4
450m Endurance
11:21.02
 
10
 
 
LAMA5350
Laurent MARISSIAUX
Belgium
 
30
 
1
25m Breaststroke
00:24.48
 
30
 
 
LUPA0580
Lukas PACAK
Slovenska lipa
 
27
 
1
50m Freestyle
00:32.15
 
27
 
 
ZOMA3560
Zoltan MAKAI
Slovakia
 
24
 
1
100m Freestyle
01:12.67
 
24
 
 
MABA4580
Martin BALIĆ
Croatia
 
18
 
2
200m Freestyle
02:39.87
 
18
 
 
URBR3750
Uroš BRANKOVIČ
Slovenska lipa
 
15
 
4
100m Breaststroke
02:31.25
 
15
 
 
PHJA5360
Philippe JAMAR
Belgium
 
12
 
5
100m Freestyle
01:31.42
 
12
 
 

Age Group C - Male

 
RAPA3390
Rauno PÄRG
Estonia
 
234
 
1
25m Freestyle
00:13.25
 
30
1
25m Butterfly
00:14.95
 
30
1
25m Breaststroke
00:16.89
 
30
1
50m Freestyle
00:27.99
 
27
1
50m Breaststroke
00:36.43
 
27
1
100m Breaststroke
01:21.51
 
24
1
100m Freestyle
01:03.70
 
24
1
200m Breaststroke
03:12.85
 
21
1
200m Freestyle
02:38.65
 
21
 
 
SHHA5350
Shaun HALES
Great Britain
 
90
 
2
25m Breaststroke
00:19.41
 
27
2
50m Freestyle
00:34.41
 
24
2
100m Freestyle
01:21.02
 
21
2
200m Freestyle
03:12.03
 
18
 
 
ULFU1100
Ulrich FUERLINGER
Austria
 
72
 
3
50m Freestyle
00:35.45
 
21
3
100m Freestyle
01:29.86
 
18
1
450m Endurance
11:57.43
 
18
3
200m Freestyle
04:01.60
 
15
 
 
MADA4110
Matthieu DAELE
Belgium
 
42
 
2
50m Breaststroke
00:49.04
 
24
5
25m Breaststroke
00:22.98
 
18
 
 
SEPI5560
Sebastien PIERRET
Belgium
 
42
 
3
25m Breaststroke
00:21.80
 
24
4
50m Breaststroke
00:58.67
 
18
 
 
TOBL2310
Tomaš BLAŠKO
Slovakia
 
36
 
3
50m Breaststroke
00:56.46
 
21
6
25m Breaststroke
00:24.46
 
15
 
 
PEHI6590
Peter HIDEGHETY
Slovakia
 
27
 
2
25m Butterfly
00:21.01
 
27
 
 
LULA3330
Lukas LALO
Slovakia
 
21
 
4
25m Breaststroke
00:22.66
 
21
 
 

Age Group B - Male

 
GERE3510
Gerhard RETTER
Austria
 
120
 
1
50m Breaststroke
01:04.54
 
27
2
25m Breaststroke
00:25.98
 
27
1
100m Breaststroke
02:56.33
 
24
3
50m Freestyle
00:55.75
 
21
4
25m Freestyle
00:24.02
 
21
 
 
PADR0730
Pavle DRAGIŠIĆ
Serbia
 
84
 
1
25m Freestyle
00:13.40
 
30
1
25m Butterfly
00:14.67
 
30
2
50m Freestyle
00:28.59
 
24
 
 
KRDR4360
Kristjan DRAGOVAN ŠIRNIK
Slovenska lipa
 
54
 
1
50m Freestyle
00:28.17
 
27
2
25m Freestyle
00:13.87
 
27
 
 
MAKR3500
Martin KRAJČO
Slovakia
 
54
 
1
25m Breaststroke
00:24.63
 
30
3
25m Freestyle
00:22.34
 
24
 
 

Age Group A2 - Male

 
JABE4320
Jaša BENČIČ
Slovenia
 
30
 
1
25m Breaststroke
00:18.21
 
30
 
 

Age Group A1 - Male

 
MABU2190
Matjaž BUČINEL
Slovenia
 
90
 
1
50m Breaststroke
00:59.37
 
27
1
100m Breaststroke
02:18.56
 
24
1
200m Breaststroke
05:02.17
 
21
1
450m Endurance
11:43.88
 
18