IWSA 2019 WORLD CUP POINTS OVERALL

Overall Season 2019 World Cup Points

 

Female

 

Age Group J1 - Female

 
IOHA4440
Iona HÄGGLUND
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:55.21
 
33
 
 
LISA2630
Līga SAULĪTE
Latvia
 
30
 
JRC      1
25m Breaststroke
01:04.26
 
30
 
 

Age Group J - Female

 
MAEL0480
Malle ELVET
Estonia
 
111
 
JRC      1
25m Butterfly
00:47.38
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:41.20
 
30
JRC      1
50m Freestyle
01:14.08
 
27
JRC      1
100m Freestyle
02:57.82
 
24
 
 
BAGR0480
Barbro GRUFMAN
Sweden
 
93
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:31.34
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
01:13.90
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
01:28.57
 
30
 
 
VALE4650
Valentīna ĻEONOVA
Latvia
 
75
 
JRC      1
50m Breaststroke
02:17.54
 
27
JRC      2
50m Freestyle
02:26.89
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:52.32
 
24
 
 
INMO4680
Ingebjorg MOE
Norway
 
30
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:41.28
 
30
 
 
INWE4450
Inger WESTMAN
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:39.84
 
30
 
 
OLZU5470
Olga ŽUKOVIČA
Latvia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:46.73
 
27
 
 

Age Group I - Female

 
ELOR3430
Elke ORTLOFF
Germany
 
153
 
JRC      1
25m Butterfly
00:23.13
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:25.35
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:43.17
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:57.17
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:36.23
 
24
JRC      1
450m Endurance
08:16.18
 
18
 
 
ANSU0620
Anna Magdalena SUSZYNSKA
Poland
 
105
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:27.74
 
27
JRC      3
50m Freestyle
01:01.32
 
21
JRC      3
50m Breaststroke
01:01.54
 
21
JRC      2
100m Freestyle
02:24.60
 
21
JRC      2
450m Endurance
11:44.73
 
15
 
 
SIVO1430
Sirje VOOLMAA
Estonia
 
78
 
JRC      2
25m Butterfly
00:25.41
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:54.58
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:45.16
 
24
 
 
EVPE4420
Eva PETTERSEN
Norway
 
57
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:34.59
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
01:20.78
 
27
 
 
YVST1830
Yvonne STENUDD
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:27.14
 
33
 
 
NACH5440
Natalia CHERNIAVSKAIA
Russia
 
24
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:54.78
 
24
 
 

Age Group H - Female

 
TIBR3250
Tiia BRAKMANN
Estonia
 
126
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:26.43
 
27
JRC      2
25m Butterfly
00:23.48
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:43.90
 
24
JRC      2
50m Breaststroke
00:54.02
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:36.27
 
24
 
 
NAAL6870
Natalia ALESHCHENKO
Russia
 
114
 
JRC      1
25m Butterfly
00:20.44
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:22.91
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:38.95
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:47.92
 
27
 
 
TAGO0470
Tatyana GOZHEVA
Russia
 
81
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:48.94
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:49.41
 
27
JRC      5
50m Breaststroke
01:52.00
 
15
JRC      7
25m Breaststroke
00:44.06
 
12
 
 
VIMC5270
Victorine MCFARLANE
Great Britain
 
81
 
Bled      1
25m Freestyle
00:25.44
 
30
Bled      1
50m Freestyle
01:02.37
 
27
Bled      1
100m Freestyle
02:20.73
 
24
 
 
INOZ3870
Inga OZOLINA
Latvia
 
66
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:30.97
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
01:11.94
 
21
JRC      2
100m Freestyle
02:40.94
 
21
 
 
ANZV2690
Anda ZVIGULE
Latvia
 
60
 
JRC      3
50m Freestyle
01:11.89
 
21
JRC      4
25m Breaststroke
00:32.80
 
21
JRC      4
50m Breaststroke
01:14.69
 
18
 
 
JAMA5870
Jana MATUŠTIKOVA
Czech republic
 
54
 
Bled      1
200m Freestyle
04:07.91
 
21
Bled      1
450m Endurance
10:42.21
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
24:04.22
 
15
 
 
EINO4680
Eivor NORÉN
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:25.94
 
33
 
 
HEPA5680
Helena PAVEZKOVA
Czech republic
 
33
 
Bled      2
200m Freestyle
04:35.36
 
18
Bled      2
450m Endurance
11:25.68
 
15
 
 
ANLI6690
Anita LINDBERG
Sweden
 
30
 
SD&K      1
50m Freestyle
00:53.49
 
30
 
 
JERO0490
Jean ROCKWELL
Norway
 
30
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:32.38
 
30
 
 
TIEN4460
Tiina ENQVIST
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:28.38
 
30
 
 
CHNY2460
Christina NYSTRÖM JOHANSSON
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:28.89
 
27
 
 
EWFR0690
Ewa FROM
Sweden
 
24
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:29.80
 
24
 
 
TEPU5470
Terttu PUURUNEN
Sweden
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:31.12
 
21
 
 
MABO5460
Marina BOLOTNIKOVA
Latvia
 
18
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:34.28
 
18
 
 
MABU5670
Maria BURLIN
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:35.37
 
18
 
 
VITI0490
Vija TILE
Latvia
 
18
 
JRC      3
100m Freestyle
02:56.00
 
18
 
 
MASA0480
Maria SARANTSINA
Finland
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:40.16
 
15
 
 

Age Group G - Female

 
JAJA5220
Jaqueline JÄNIKE
Germany
 
546
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:23.10
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:50.63
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:20.64
 
27
Bled      2
25m Butterfly
00:26.06
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:50.20
 
24
Bled      2
50m Freestyle
00:45.91
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
04:03.23
 
21
Bled      1
200m Freestyle
03:45.09
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:40.95
 
21
Bled      1
450m Endurance
09:17.24
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
22:12.68
 
15
JRC      1
25m Breaststroke
00:21.92
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:24.36
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
00:48.60
 
27
JRC      1
50m Freestyle
00:45.33
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:45.20
 
24
JRC      1
450m Endurance
08:33.92
 
18
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.09
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
00:50.51
 
30
SD&K      3
25m Butterfly
00:22.08
 
27
SD&K      3
50m Freestyle
00:59.28
 
24
SD&K      3
100m Freestyle
01:51.02
 
21
 
 
OUMA2230
Outi MÄKINEN
Finland
 
321
 
Bled      1
25m Freestyle
00:20.08
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:25.12
 
30
Bled      2
25m Breaststroke
00:25.96
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:44.14
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:37.58
 
24
Bled      2
50m Breaststroke
00:56.87
 
24
Bled      2
100m Breaststroke
02:04.17
 
21
SD&K      2
25m Breaststroke
00:22.71
 
30
SD&K      2
25m Butterfly
00:21.41
 
30
SD&K      2
50m Breaststroke
00:56.25
 
27
SD&K      2
50m Freestyle
00:45.27
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
01:47.15
 
24
 
 
LADA2640
Laurence DALBOUSSIERE
France
 
246
 
Bled      3
25m Butterfly
00:37.61
 
24
Bled      3
25m Breaststroke
00:27.06
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:58.81
 
21
Bled      4
25m Freestyle
00:26.58
 
21
Bled      4
50m Freestyle
00:56.15
 
18
Bled      4
100m Freestyle
02:06.64
 
15
Bled      3
200m Freestyle
04:54.70
 
15
JRC      2
25m Breaststroke
00:26.35
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:57.16
 
24
JRC      3
50m Freestyle
00:54.08
 
21
JRC      2
100m Freestyle
02:02.23
 
21
JRC      2
450m Endurance
11:13.55
 
15
 
 
MAYR5620
Mariia YRJÖ-KOSKINEN
Finland
 
135
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:24.68
 
27
SD&K      3
50m Breaststroke
01:03.88
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:26.70
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
00:58.91
 
21
Bled      4
25m Breaststroke
00:30.18
 
21
Bled      4
50m Breaststroke
01:05.10
 
18
 
 
ZUPA0830
Zuzana PÁTKOVÁ
Czech republic
 
105
 
Bled      3
25m Freestyle
00:23.80
 
24
Bled      3
50m Freestyle
00:53.84
 
21
Bled      4
200m Freestyle
05:02.46
 
12
Bled      5
100m Freestyle
02:08.53
 
12
JRC      2
50m Freestyle
00:51.92
 
24
JRC      3
450m Endurance
11:43.98
 
12
 
 
INLI4240
Ingrid LINDELÖW BERNTSO
Sweden
 
90
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:16.63
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:36.57
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:22.67
 
27
 
 
MINO4440
Mirka NOVOTNA
Czech republic
 
63
 
Bled      3
100m Freestyle
02:04.34
 
18
Bled      2
200m Freestyle
04:34.67
 
18
Bled      2
450m Endurance
11:41.89
 
15
Bled      2
1000m Freestyle
27:27.90
 
12
 
 
GUFE6200
Gunta FETERE-FEKTERE
Latvia
 
39
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:32.91
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:55.44
 
18
 
 
VIVA2400
Viera VANTOVA
Slovakia
 
28
 
Bled      2
200m Breaststroke
05:34.02
 
18
Bled      6
100m Freestyle
02:36.03
 
10
 
 
MASU3600
Marita SUNDH
Sweden
 
24
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:29.73
 
24
 
 
GUSA4820
Gun SANDSTRÖM
Sweden
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:30.53
 
21
 
 
GULI2430
Gun-Mari LINDQVIST
Sweden
 
18
 
SD&K      4
100m Freestyle
02:31.89
 
18
 
 
MAZO0810
Marina ZOTOVA
Latvia
 
18
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:35.82
 
18
 
 
SAKO2630
Sarma KOČĀNE
Latvia
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:41.48
 
15
 
 
VAGI5430
Valentina GIĻOVA
Latvia
 
15
 
JRC      5
50m Freestyle
01:05.88
 
15
 
 

Age Group F - Female

 
MAGU6670
Maryvonne GUIDON LE BRUN
France
 
213
 
Bled      1
50m Freestyle
00:43.32
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:27.77
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:20.69
 
27
Bled      2
50m Breaststroke
00:57.74
 
24
Bled      2
100m Breaststroke
02:04.49
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:32.51
 
21
Bled      2
200m Breaststroke
04:31.30
 
18
Bled      2
200m Freestyle
03:19.30
 
18
Bled      1
450m Endurance
08:15.92
 
18
Bled      2
1000m Freestyle
22:28.82
 
12
 
 
ANLO1480
Anna LOPATKINA
Russia
 
204
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:25.50
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:27.59
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:20.26
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:55.77
 
27
Bled      2
50m Freestyle
00:45.49
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:56.53
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
04:01.92
 
21
Bled      3
100m Freestyle
01:50.32
 
18
 
 
SATA0250
Sarah TAYLOR
United Kingdom
 
150
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:23.02
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
00:55.54
 
30
SD&K      2
25m Breaststroke
00:23.26
 
30
SD&K      1
50m Freestyle
00:46.90
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:45.26
 
27
 
 
MEVA6250
Merle VANTSI
Estonia
 
138
 
JRC      1
25m Butterfly
00:17.18
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:20.26
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:32.90
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:43.13
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:13.66
 
24
 
 
PEHE1480
Peggy HENNIG
Germany
 
135
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:22.28
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:47.39
 
24
JRC      3
25m Butterfly
00:19.91
 
24
JRC      3
50m Freestyle
00:39.92
 
21
JRC      2
100m Freestyle
01:30.28
 
21
JRC      1
450m Endurance
07:55.21
 
18
 
 
SALA3490
Salla LAMMINPÄÄ
Finland
 
96
 
JRC      2
25m Butterfly
00:18.88
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:38.81
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:22.42
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
00:48.51
 
21
 
 
VABE2870
Vaclava BENEŠOVA
Czech republic
 
75
 
Bled      1
100m Freestyle
01:24.85
 
24
Bled      1
200m Freestyle
03:14.84
 
21
Bled      2
450m Endurance
09:28.34
 
15
Bled      1
1000m Freestyle
21:33.47
 
15
 
 
LAVR0290
Lada VRUBĻEVSKA
Latvia
 
57
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:23.54
 
21
JRC      4
50m Breaststroke
00:51.83
 
18
JRC      4
50m Freestyle
00:42.91
 
18
 
 
ANNY4270
Anna NYMAN
Sweden
 
54
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:24.06
 
27
SD&K      2
50m Breaststroke
01:01.42
 
27
 
 
JAHA2270
Jane HARDY
United Kingdom
 
51
 
SD&K      2
50m Freestyle
00:49.62
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
01:58.08
 
24
 
 
EVLE3860
Eva LEŽOVIČOVA
Slovakia
 
48
 
Bled      3
100m Breaststroke
02:33.46
 
18
Bled      4
100m Freestyle
02:43.22
 
15
Bled      3
200m Breaststroke
05:33.26
 
15
 
 
SILU5460
Sinne LUNDGAARD
Denmark
 
48
 
JRC      3
100m Freestyle
01:51.89
 
18
JRC      2
450m Endurance
09:37.73
 
15
JRC      5
50m Freestyle
00:51.06
 
15
 
 
VEOB1660
Vera OBERDÖRSTER
Germany
 
48
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:28.45
 
24
SD&K      3
50m Breaststroke
01:15.40
 
24
 
 
STRE4670
Stina RENSTRÖM
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.43
 
33
 
 
JEKO0480
Jeļena KOVAĻOVA
Latvia
 
27
 
JRC      5
50m Breaststroke
01:26.50
 
15
JRC      6
50m Freestyle
01:14.32
 
12
 
 
KAPR2250
Karren PROBYN
Denmark
 
21
 
Bled      3
50m Breaststroke
01:23.58
 
21
 
 
OLKA3880
Olga KARKACHEVA
Russia
 
18
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:29.63
 
18
 
 
NAPU2460
Nataļja PUZANOVA
Latvia
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:29.73
 
15
 
 
TAJE0260
Tatjana JEFIMOVA
Latvia
 
12
 
JRC      7
25m Breaststroke
00:31.72
 
12
 
 
ELMI4490
Eļena MIEZĪTE
Latvia
 
10
 
JRC      8
25m Breaststroke
00:33.18
 
10
 
 
SAGU4260
Sandra GŪTMANE
Latvia
 
8
 
JRC      9
25m Breaststroke
00:33.67
 
8
 
 

Age Group E - Female

 
LAFI5220
Larisa FIRSOVA
Russia
 
192
 
Bled      1
25m Butterfly
00:20.96
 
30
Bled      1
25m Breaststroke
00:22.00
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:17.02
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:48.29
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:37.58
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:26.72
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:44.09
 
24
 
 
GUOS5430
Gunta OSTROVSKA
Latvia
 
138
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:28.82
 
21
JRC      1
450m Endurance
11:33.06
 
18
JRC      4
50m Breaststroke
01:03.79
 
18
JRC      4
100m Freestyle
02:11.17
 
15
SD&K      3
50m Breaststroke
01:08.91
 
24
SD&K      2
100m Freestyle
02:20.25
 
24
SD&K      6
25m Breaststroke
00:26.21
 
18
 
 
INGE1820
Inga GEDROVIČA
Latvia
 
108
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:23.73
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
00:50.02
 
27
JRC      1
50m Freestyle
00:37.16
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:27.87
 
24
 
 
EVJO0810
Evelin JOGEDA
Estonia
 
99
 
JRC      2
25m Butterfly
00:23.54
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:25.67
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:57.94
 
24
JRC      3
50m Freestyle
00:51.39
 
21
 
 
JEAN4230
Jekaterina ANDREJEVA
Latvia
 
93
 
SD&K      2
50m Freestyle
01:01.56
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:24.77
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:25.98
 
24
JRC      4
50m Freestyle
00:58.64
 
18
 
 
UTHO2630
Ute HOLT
Germany
 
87
 
SD&K      1
50m Freestyle
00:37.42
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
00:44.01
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:20.60
 
27
 
 
ALDE6410
Alena DEMLOVA
Czech republic
 
75
 
Bled      1
200m Breaststroke
04:56.71
 
21
Bled      2
100m Breaststroke
02:14.48
 
21
Bled      1
450m Endurance
11:43.75
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
26:51.40
 
15
 
 
JAUP4440
Jane UPWARD
Denmark
 
72
 
Bled      2
25m Freestyle
00:18.73
 
27
Bled      2
50m Freestyle
00:42.33
 
24
Bled      2
100m Freestyle
01:40.03
 
21
 
 
INKR0240
Inga KRIVCOVA
Latvia
 
69
 
JRC      1
25m Butterfly
00:23.45
 
30
JRC      3
50m Breaststroke
01:02.67
 
21
JRC      3
100m Freestyle
01:58.10
 
18
 
 
INSA0400
Ingela SÄLLSTRÖM
Sweden
 
60
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.93
 
33
SD&K      2
50m Breaststroke
00:56.60
 
27
 
 
TALA6630
Tanja-Maria LAAKSO
Finland
 
51
 
JRC      5
50m Breaststroke
01:09.87
 
15
JRC      6
25m Breaststroke
00:30.82
 
15
SD&K      5
25m Breaststroke
00:26.20
 
21
 
 
ANME3410
Anne-Francoise MELOT
Belgium
 
48
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:31.02
 
27
Bled      3
50m Breaststroke
01:07.63
 
21
 
 
NANE2640
Nataļja ŅEVOSTRUJEVA
Latvia
 
45
 
JRC      2
50m Freestyle
00:48.07
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:56.71
 
21
 
 
JONO0610
Johanna NORDLUND
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:22.81
 
30
 
 
EVLY3430
Eva LYCKSELL
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:22.91
 
27
 
 
ANDI6220
Andre DIDIOVA
Slovakia
 
24
 
Bled      2
50m Breaststroke
01:03.41
 
24
 
 
BONE1430
Bohumila NEUSCHLOVA
Slovakia
 
18
 
Bled      4
50m Breaststroke
01:35.11
 
18
 
 
NAPE5210
Natalia PETUSHOK
Latvia
 
18
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:30.80
 
18
 
 
CEVI6820
Celina VINER
Sweden
 
15
 
SD&K      7
25m Breaststroke
00:26.53
 
15
 
 
MATU4230
Mariia TULAEVA
Russia
 
12
 
JRC      6
50m Breaststroke
01:17.13
 
12
 
 

Age Group D - Female

 
JAMO5690
Jaimie MONAHAN
United states
 
390
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:22.96
 
30
Bled      2
25m Freestyle
00:17.49
 
27
Bled      2
25m Butterfly
00:18.25
 
27
Bled      1
50m Breaststroke
00:50.83
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:53.42
 
24
Bled      2
50m Freestyle
00:37.49
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
04:21.63
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:24.66
 
21
Bled      1
450m Endurance
08:35.83
 
18
Bled      2
200m Freestyle
03:14.95
 
18
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.68
 
33
SD&K      1
25m Butterfly
00:16.75
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:39.91
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
00:51.84
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:30.91
 
27
 
 
TAGA5460
Tatiana GAVRILENKOVA
Russia
 
195
 
Bled      1
25m Freestyle
00:16.36
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:18.17
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:36.14
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:17.03
 
24
Bled      1
200m Freestyle
02:53.38
 
21
JRC      2
50m Freestyle
00:34.19
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:17.51
 
21
JRC      1
450m Endurance
07:10.89
 
18
 
 
KRRA2850
Kristīne RĀTE
Latvia
 
165
 
SD&K      2
25m Butterfly
00:23.83
 
30
SD&K      2
25m Breaststroke
00:25.32
 
30
SD&K      2
50m Freestyle
00:41.51
 
27
JRC      4
25m Breaststroke
00:25.22
 
21
JRC      3
50m Freestyle
00:39.20
 
21
JRC      3
50m Breaststroke
00:57.23
 
21
JRC      4
100m Freestyle
01:39.36
 
15
 
 
SHDO3840
Shelby DONOGHUE
United Kingdom
 
99
 
JRC      3
25m Butterfly
00:20.47
 
24
JRC      2
50m Breaststroke
00:55.02
 
24
JRC      4
50m Freestyle
00:39.26
 
18
JRC      3
100m Freestyle
01:33.51
 
18
JRC      2
450m Endurance
08:44.86
 
15
 
 
KRAR0490
Kristiina ARUSOO
Estonia
 
81
 
JRC      1
25m Butterfly
00:15.72
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:32.98
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:15.75
 
24
 
 
MALO4470
Maria Luisa LOZANO LETELIER
Brazil
 
78
 
JRC      1
50m Breaststroke
00:53.72
 
27
JRC      3
25m Breaststroke
00:25.06
 
24
JRC      5
50m Freestyle
00:48.39
 
15
JRC      3
450m Endurance
12:36.45
 
12
 
 
KAKE6450
Karin KEBBE HELIN
Sweden
 
75
 
SD&K      2
50m Breaststroke
01:00.87
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:25.93
 
24
SD&K      2
100m Freestyle
02:23.91
 
24
 
 
LITH3270
Lindy THORBURN
Denmark
 
66
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:25.38
 
27
Bled      4
25m Freestyle
00:18.87
 
21
Bled      3
100m Freestyle
01:41.65
 
18
 
 
EIPA6850
Eili PAAP
Estonia
 
57
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:21.27
 
30
JRC      2
25m Butterfly
00:17.92
 
27
 
 
MAGA3280
Margaret GADZIC
Denmark
 
48
 
Bled      3
25m Freestyle
00:18.47
 
24
Bled      3
25m Butterfly
00:19.64
 
24
 
 
CHME6860
Christelle MEANT
Belgium
 
45
 
Bled      2
50m Breaststroke
01:10.10
 
24
Bled      4
25m Breaststroke
00:31.31
 
21
 
 
DAZB4250
Dana ZBORILOVA
Czech republic
 
45
 
Bled      3
200m Freestyle
03:44.06
 
15
Bled      2
450m Endurance
09:23.79
 
15
Bled      1
1000m Freestyle
20:50.25
 
15
 
 
TAMO0860
Tatiana MOROZOVA
Russia
 
42
 
JRC      4
50m Breaststroke
01:01.76
 
18
JRC      6
50m Freestyle
00:52.02
 
12
JRC      5
100m Freestyle
01:55.91
 
12
 
 
INPU1270
Inese PURIŅA
Latvia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:23.14
 
27
 
 
TOKO5480
Tomoko KOYANAGI-GUSTAFSSON
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:25.87
 
27
 
 
ANTH5250
Anne-Francoise THIRION
Belgium
 
24
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:28.97
 
24
 
 
VLFI3460
Vladimira FIALOVA
Czech republic
 
24
 
Bled      3
450m Endurance
11:50.79
 
12
Bled      4
200m Freestyle
04:51.69
 
12
 
 
KAMA1670
Karin MATTIOLI
Denmark
 
21
 
Bled      3
50m Breaststroke
01:11.33
 
21
 
 

Age Group C - Female

 
BAHE2850
Bárbara HERNÁNDEZ
Chile
 
396
 
Bled      1
25m Butterfly
00:20.01
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:16.89
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:35.65
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:23.86
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:19.77
 
24
Bled      2
50m Breaststroke
00:50.75
 
24
Bled      2
100m Breaststroke
01:44.17
 
21
Bled      1
200m Freestyle
02:45.71
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:40.94
 
21
Bled      1
450m Endurance
06:42.06
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
15:17.97
 
15
JRC      1
25m Butterfly
00:18.32
 
30
JRC      2
50m Breaststroke
00:48.11
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:35.52
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:17.48
 
21
JRC      4
25m Breaststroke
00:22.45
 
21
JRC      1
450m Endurance
06:28.29
 
18
 
 
NATO0470
Nadja Joy TØNNESEN
Denmark
 
144
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:24.43
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
01:05.25
 
30
SD&K      1
50m Freestyle
00:47.24
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:44.60
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:23.90
 
24
 
 
IWPA0640
Iwona PANAS
Poland
 
123
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:22.06
 
30
JRC      2
25m Butterfly
00:18.42
 
27
JRC      1
50m Freestyle
00:33.06
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:16.51
 
24
JRC      2
450m Endurance
07:57.44
 
15
 
 
NANE0220
Natalya NEFEDOVA
Russia
 
84
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:22.38
 
24
JRC      3
25m Butterfly
00:20.50
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
00:48.39
 
21
JRC      5
50m Freestyle
00:40.67
 
15
 
 
JERA5680
Jeanette RASMUSSEN
Denmark
 
81
 
Bled      5
25m Breaststroke
00:33.09
 
18
Bled      3
100m Breaststroke
02:58.64
 
18
Bled      7
50m Breaststroke
01:19.03
 
10
SD&K      3
50m Breaststroke
01:20.71
 
24
SD&K      9
25m Breaststroke
00:27.81
 
11
 
 
MALY0630
Maria LYUDVOVA
Russia
 
81
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:18.96
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:40.81
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:29.48
 
24
 
 
RUMA6230
Ruth MARIÑOSA LÓPEZ
Spain
 
75
 
JRC      1
50m Breaststroke
00:45.92
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:22.07
 
27
JRC      3
50m Freestyle
00:36.59
 
21
 
 
EVHA2400
Eva HALLAMA
Austria
 
69
 
Bled      2
25m Freestyle
00:21.49
 
27
Bled      2
50m Freestyle
00:46.25
 
24
Bled      2
200m Freestyle
03:51.52
 
18
 
 
SORO0860
Sophie ROBINSON
Switzerland
 
57
 
JRC      3
100m Freestyle
01:56.66
 
18
JRC      5
50m Breaststroke
01:10.00
 
15
JRC      3
450m Endurance
12:30.67
 
12
JRC      6
50m Freestyle
00:51.54
 
12
 
 
MEME4870
Merilin METSALU
Estonia
 
51
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:26.26
 
18
JRC      4
50m Breaststroke
00:58.29
 
18
JRC      4
100m Freestyle
02:01.86
 
15
 
 
KADI1800
Katinka DIMAKROSKA
Macedonia
 
45
 
Bled      3
25m Freestyle
00:21.97
 
24
Bled      3
50m Freestyle
00:51.55
 
21
 
 
TIGA5410
Tiffany GAROT
Belgium
 
45
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:24.71
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:52.52
 
21
 
 
ANER1820
Angelica ERIKSSON
Sweden
 
42
 
SD&K      2
50m Breaststroke
01:09.86
 
27
SD&K      7
25m Breaststroke
00:26.32
 
15
 
 
ANJA5830
Anne-Catherine JAMAR
Belgium
 
36
 
Bled      4
25m Breaststroke
00:25.25
 
21
Bled      5
50m Breaststroke
00:55.11
 
15
 
 
THMA2430
Therese MARBERG
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:22.73
 
33
 
 
MIWE1220
Mia WESTERLUND
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:23.13
 
30
 
 
JELI3690
Jenny LILJEDAHL
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:23.80
 
27
 
 
NAMA3860
Natalia MARKOVA
Sweden
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:24.13
 
21
 
 
ANBI5870
Anja BINDER
Germany
 
18
 
Bled      4
50m Breaststroke
00:55.08
 
18
 
 
CASP6290
Catriona SPENCER
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:24.70
 
18
 
 
SVSA3870
Svetlana ŠANCEVA
Latvia
 
18
 
JRC      4
50m Freestyle
00:39.51
 
18
 
 
ILKU4630
Ilona KUĻBACKA
Latvia
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:34.28
 
15
 
 
ERNY3810
Erika NYSTRÖM
Sweden
 
13
 
SD&K      8
25m Breaststroke
00:26.54
 
13
 
 
NIRA1250
Nina RAŽEN
Slovenia
 
12
 
Bled      6
50m Breaststroke
00:56.54
 
12
 
 
GRAR3650
Greta ARVIDIEU
Sweden
 
9
 
SD&K      10
25m Breaststroke
00:28.20
 
9
 
 

Age Group B - Female

 
AILA4210
Ailen LASCANO MICAZ
Argentina
 
396
 
Bled      1
25m Freestyle
00:15.83
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:17.16
 
30
Bled      2
25m Breaststroke
00:22.62
 
27
Bled      2
50m Freestyle
00:33.79
 
24
Bled      2
50m Breaststroke
00:49.27
 
24
Bled      2
100m Freestyle
01:17.94
 
21
Bled      1
200m Freestyle
03:04.09
 
21
Bled      2
200m Breaststroke
04:03.39
 
18
Bled      3
100m Breaststroke
01:45.09
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
18:28.78
 
15
Bled      2
450m Endurance
07:52.74
 
15
SD&K      1
25m Breaststroke
00:20.64
 
33
SD&K      1
25m Butterfly
00:16.88
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:37.36
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
00:48.57
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:28.83
 
27
 
 
LOMA3460
Lotta MÄKINEN
Finland
 
186
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:21.16
 
30
Bled      2
25m Freestyle
00:16.01
 
27
Bled      2
25m Butterfly
00:17.44
 
27
Bled      1
50m Breaststroke
00:45.24
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:33.55
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:38.58
 
24
Bled      1
100m Freestyle
01:15.29
 
24
 
 
DIPU4460
Diana PUTTONEN
Russia
 
135
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:18.98
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:17.48
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
00:39.16
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:26.54
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:35.86
 
24
 
 
ELTA3650
Ellen TAYLOR
United Kingdom
 
132
 
SD&K      2
25m Butterfly
00:25.31
 
30
SD&K      2
50m Breaststroke
00:54.67
 
27
SD&K      2
50m Freestyle
00:46.56
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
01:47.84
 
24
SD&K      4
25m Breaststroke
00:24.63
 
24
 
 
MOCO5810
Morgane COUMONT
Belgium
 
105
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:24.73
 
24
Bled      3
25m Freestyle
00:19.75
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:55.24
 
21
Bled      3
50m Freestyle
00:47.12
 
21
Bled      4
100m Breaststroke
02:00.11
 
15
 
 
MAOK1610
Magda OKURKOVA
Czech republic
 
60
 
Bled      2
100m Breaststroke
01:39.58
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:23.77
 
21
Bled      1
450m Endurance
07:14.77
 
18
 
 
FRGR1230
Frida GRÖNHAGE
Finland
 
48
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:24.55
 
27
SD&K      4
50m Breaststroke
01:03.17
 
21
 
 
ELSV4250
Ellen SVÄRD
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:22.74
 
30
 
 
DITI1260
Diāna TIMERMANE
Latvia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:20.33
 
27
 
 
KSSM1830
Kseniya SMIRNOVA
Russia
 
27
 
JRC      1
50m Freestyle
00:33.22
 
27
 
 
SHTA3210
Shelbi TAYLOR
Sweden
 
24
 
SD&K      3
50m Breaststroke
01:00.60
 
24
 
 
NASH1650
Natsuko SHIMOMURA
Japan
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:26.24
 
21
 
 
SASA3420
Sannija SAMSONE BARANAUSKA
Latvia
 
21
 
JRC      2
100m Freestyle
02:37.48
 
21
 
 
HEZI4200
Hedvig ZILLÉN
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:29.74
 
18
 
 

Age Group A2 - Female

 
VIGE4200
Viktorija GEDROVIČA
Latvia
 
87
 
JRC      1
25m Butterfly
00:16.51
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:22.18
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:34.20
 
27
 
 
ANSA4610
Anfisa SALMINA
Russia
 
54
 
Bled      1
25m Freestyle
00:29.55
 
30
JRC      3
25m Breaststroke
00:26.07
 
24
 
 
EMLI4800
Emelie LINDGREN ÅSÉN
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.63
 
33
 
 
SOKA1630
Sofia KARKACHEVA
Russia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:24.22
 
27
 
 

Age Group A1 - Female

 
JEIS0840
Jessi ISOMAA
Finland
 
87
 
JRC      1
25m Butterfly
00:17.28
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:20.95
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:33.13
 
27
 
 
KAYR1650
Katrina YRJÖ-KOSKINEN
Finland
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:27.62
 
27
 
 

Male

 

Age Group J2 - Male

 
JUJA3160
Jurijs JAKOVLEVS
Latvia
 
30
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:47.74
 
30
 
 

Age Group J1 - Male

 
VAKU5330
Vasilijs KUDIĶIS
Latvia
 
105
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:49.11
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
02:07.67
 
27
JRC      1
100m Freestyle
04:28.67
 
24
JRC      2
50m Freestyle
02:05.20
 
24
 
 
JAJO0100
Jan JOHANSEN
Denmark
 
63
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:18.94
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:42.01
 
30
 
 
VIVA1330
Viktors VALAINIS
Latvia
 
57
 
JRC      1
25m Butterfly
00:36.24
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:45.74
 
27
 
 
HAKE6540
Hans KEMPE
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:22.22
 
33
 
 

Age Group J - Male

 
YUPO3560
Yuriy PONOMAREV
Russia
 
309
 
Bled      2
25m Butterfly
00:39.37
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:35.09
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:30.94
 
27
Bled      2
50m Freestyle
01:21.52
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
02:54.24
 
24
Bled      2
50m Breaststroke
01:22.32
 
24
Bled      2
100m Freestyle
03:05.65
 
21
JRC      1
25m Butterfly
00:34.13
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:28.72
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
01:10.83
 
27
JRC      2
50m Freestyle
01:15.21
 
24
JRC      1
100m Freestyle
02:48.60
 
24
 
 
HEKU5560
Henri KUPRASHVILI
Georgia
 
111
 
Bled      1
25m Freestyle
00:24.16
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:27.49
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:51.91
 
27
Bled      1
100m Freestyle
02:03.99
 
24
 
 
NIMO4370
Nils Harald MOE
Norway
 
57
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:28.99
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
01:05.14
 
27
 
 
AROZ5590
Arnis OZOLS
Latvia
 
27
 
JRC      1
50m Freestyle
00:57.80
 
27
 
 
ARPE1780
Artjom PETROV
Latvia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:38.85
 
27
 
 

Age Group I - Male

 
SCLA6720
Scott LAUTMAN
United states
 
267
 
Bled      1
25m Freestyle
00:16.43
 
30
Bled      1
25m Breaststroke
00:20.57
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:18.11
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:35.41
 
27
Bled      1
50m Breaststroke
00:45.45
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:16.78
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:42.33
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
03:42.11
 
21
Bled      1
200m Freestyle
02:45.80
 
21
Bled      1
450m Endurance
06:53.28
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
16:09.97
 
15
 
 
IVBE4110
Ivans BERGMANIS
Latvia
 
243
 
Bled      2
25m Butterfly
00:20.04
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:22.91
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:16.71
 
27
Bled      2
50m Breaststroke
00:52.20
 
24
Bled      2
50m Freestyle
00:39.74
 
24
JRC      1
25m Breaststroke
00:22.38
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:18.32
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:37.44
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:49.30
 
27
 
 
LELA0790
Lembit LAHT
Estonia
 
126
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:24.57
 
27
JRC      2
25m Butterfly
00:19.82
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:55.62
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:38.38
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:28.92
 
24
 
 
RITE0310
Richard TEGNÉR
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.30
 
33
 
 
MAGU3710
Mats GUSTAVSSON
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:22.97
 
30
 
 
EGPE4330
Egil L. PETTERSEN
Norway
 
24
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:36.51
 
24
 
 
JUKU2720
Jurijs KURIŠEVS
Latvia
 
24
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:25.39
 
24
 
 

Age Group H - Male

 
VATE6370
Vasiliy TETERIN
Russia
 
339
 
Bled      2
25m Butterfly
00:17.85
 
27
Bled      2
50m Breaststroke
00:43.27
 
24
Bled      3
25m Freestyle
00:16.15
 
24
Bled      2
50m Freestyle
00:34.45
 
24
Bled      3
25m Breaststroke
00:19.69
 
24
Bled      2
100m Breaststroke
01:38.63
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:55.23
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:14.51
 
21
Bled      1
200m Freestyle
02:58.14
 
21
JRC      1
25m Breaststroke
00:19.29
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:32.91
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:42.73
 
27
JRC      3
25m Butterfly
00:20.16
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:16.60
 
24
 
 
ANBU1380
Andis BUKONTS
Latvia
 
237
 
Bled      2
25m Freestyle
00:15.65
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:19.51
 
27
Bled      3
25m Butterfly
00:17.87
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:45.39
 
21
Bled      3
50m Freestyle
00:36.12
 
21
Bled      3
100m Freestyle
01:22.30
 
18
Bled      3
100m Breaststroke
01:44.06
 
18
JRC      1
25m Butterfly
00:17.66
 
30
JRC      2
25m Breaststroke
00:20.06
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:43.20
 
24
 
 
SEBU2390
Sergei BUKHARIN
Russia
 
198
 
JRC      3
50m Freestyle
00:42.86
 
21
JRC      4
50m Breaststroke
00:59.02
 
18
JRC      1
450m Endurance
09:54.98
 
18
JRC      5
25m Butterfly
00:28.77
 
18
JRC      3
100m Freestyle
01:48.74
 
18
JRC      6
25m Breaststroke
00:25.79
 
15
Bled      4
25m Freestyle
00:19.31
 
21
Bled      4
50m Freestyle
00:44.69
 
18
Bled      1
450m Endurance
11:31.58
 
18
Bled      2
200m Freestyle
04:09.28
 
18
Bled      4
100m Freestyle
01:40.77
 
15
 
 
IGLU3170
Igor LUKIN
Russia
 
192
 
Bled      1
25m Freestyle
00:14.64
 
30
Bled      1
25m Breaststroke
00:18.12
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:16.61
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:31.92
 
27
Bled      1
50m Breaststroke
00:39.86
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:30.29
 
24
Bled      1
100m Freestyle
01:12.89
 
24
 
 
BENI5170
Bernard NIZET
Czech republic
 
111
 
Bled      3
200m Freestyle
04:41.62
 
15
Bled      2
450m Endurance
11:38.79
 
15
Bled      6
25m Freestyle
00:25.32
 
15
Bled      6
50m Freestyle
00:56.36
 
12
Bled      5
100m Freestyle
02:06.78
 
12
JRC      5
50m Freestyle
00:54.20
 
15
JRC      2
450m Endurance
10:51.20
 
15
JRC      5
100m Freestyle
02:03.73
 
12
 
 
NIPR1570
Nikolai PRIBYLSKI
Estonia
 
99
 
JRC      3
50m Breaststroke
00:57.74
 
21
JRC      4
25m Butterfly
00:27.16
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:45.96
 
18
JRC      4
100m Freestyle
01:51.49
 
15
JRC      7
25m Breaststroke
00:26.21
 
12
JRC      3
450m Endurance
10:58.18
 
12
 
 
PAPI3360
Pavel PINTA
Czech republic
 
70
 
Bled      5
25m Breaststroke
00:28.07
 
18
Bled      3
200m Breaststroke
05:32.02
 
15
Bled      5
50m Breaststroke
01:01.97
 
15
Bled      3
450m Endurance
13:42.40
 
12
Bled      6
100m Breaststroke
02:21.62
 
10
 
 
BOJE1370
Bo JENSEN
Denmark
 
60
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:26.17
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
01:11.09
 
30
 
 
PALA1590
Pavel LAUKO
Slovakia
 
58
 
Bled      5
25m Freestyle
00:22.09
 
18
Bled      5
50m Freestyle
00:49.66
 
15
Bled      6
25m Breaststroke
00:29.73
 
15
Bled      7
50m Breaststroke
01:13.44
 
10
 
 
VABO5180
Valeriy BOGOMOLOV
Russia
 
57
 
JRC      2
50m Freestyle
00:42.10
 
24
JRC      5
25m Breaststroke
00:25.75
 
18
JRC      6
25m Butterfly
00:29.54
 
15
 
 
SELE3390
Sergejs LEBEDKOVS
Latvia
 
51
 
JRC      2
25m Butterfly
00:19.04
 
27
JRC      3
25m Breaststroke
00:21.98
 
24
 
 
PAWE1350
Patrick WECKX
Belgium
 
42
 
Bled      4
50m Breaststroke
00:58.61
 
18
Bled      5
100m Breaststroke
02:20.46
 
12
Bled      4
200m Breaststroke
05:40.93
 
12
 
 
CLCO6180
Claude COUMONT
Belgium
 
41
 
Bled      4
25m Breaststroke
00:27.28
 
21
Bled      6
50m Breaststroke
01:05.97
 
12
Bled      7
100m Breaststroke
02:42.82
 
8
 
 
JAEN3150
Jarkko ENQVIST
Sweden
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:24.64
 
33
 
 
SLME1360
Slavko MEZEK
Slovenska lipa
 
33
 
Bled      2
200m Breaststroke
05:28.85
 
18
Bled      4
100m Breaststroke
02:20.20
 
15
 
 
GUDE5150
Guy DE CAPRONA
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:26.94
 
27
 
 
ANBA6570
Anatolijs BARTKEVICS
Latvia
 
25
 
JRC      5
50m Breaststroke
01:12.03
 
15
JRC      8
25m Breaststroke
00:26.62
 
10
 
 
JABY4190
Jan BYGDEMO
Sweden
 
24
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:38.05
 
24
 
 
FRPI4180
Fridons PIPIJA
Latvia
 
21
 
JRC      2
100m Freestyle
01:37.60
 
21
 
 
GETI3770
Georgi TINJAKOV
Estonia
 
21
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:23.04
 
21
 
 
PEBJ5350
Pertti BJORKROTH
Finland
 
12
 
Bled      7
25m Breaststroke
00:47.84
 
12
 
 

Age Group G - Male

 
OLCH2330
Oleg CHEKUSHKIN
Russia
 
402
 
Bled      1
25m Butterfly
00:18.43
 
30
Bled      1
25m Breaststroke
00:19.82
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:14.44
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:43.07
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:32.65
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:14.15
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:35.04
 
24
Bled      1
200m Freestyle
02:50.07
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:36.13
 
21
Bled      1
450m Endurance
07:42.59
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
18:19.53
 
15
JRC      1
100m Freestyle
01:11.86
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:31.85
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:19.28
 
24
JRC      3
25m Butterfly
00:17.37
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
00:43.51
 
21
JRC      1
450m Endurance
07:05.09
 
18
 
 
ALTE4130
Aleksei TEREŠTŠENKOV
Estonia
 
105
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:18.76
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:40.29
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:13.65
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:33.70
 
18
JRC      6
25m Butterfly
00:19.32
 
15
 
 
MABR2120
Matthew BRYAN
Denmark
 
96
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:21.52
 
33
SD&K      1
25m Butterfly
00:19.77
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:40.78
 
30
 
 
LEFL2710
Lennart FLYGARE
Sweden
 
84
 
SD&K      2
25m Butterfly
00:24.14
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
02:02.61
 
27
SD&K      2
50m Freestyle
00:48.36
 
27
 
 
ARTI0300
Artur TIKKERBÄR
Estonia
 
57
 
JRC      1
25m Butterfly
00:14.88
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:30.82
 
27
 
 
PEMI2710
Petr MIHOLA
Czech republic
 
54
 
Bled      2
100m Breaststroke
01:44.96
 
21
Bled      2
200m Breaststroke
04:00.49
 
18
Bled      2
450m Endurance
09:43.41
 
15
 
 
VIZO1330
Vitalijs ZOGLA
Latvia
 
54
 
JRC      2
25m Butterfly
00:16.26
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:39.91
 
27
 
 
JOBE3720
Jonas BECKMAN
Sweden
 
48
 
SD&K      2
100m Freestyle
02:13.11
 
24
SD&K      3
50m Freestyle
00:50.19
 
24
 
 
OLKO0520
Olev KOOSKORA
Estonia
 
42
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:21.46
 
21
JRC      4
25m Butterfly
00:17.51
 
21
 
 
VAKI0740
Valerijs KISLAKOVSKIS
Latvia
 
39
 
JRC      3
50m Freestyle
00:32.63
 
21
JRC      5
25m Butterfly
00:17.79
 
18
 
 
ALBE6700
Aleksandrs BESKLUBENKO
Latvia
 
36
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:22.80
 
18
JRC      4
50m Breaststroke
00:51.04
 
18
 
 
VIBA6100
Viktors BAKANOVS
Latvia
 
30
 
JRC      5
50m Breaststroke
00:53.54
 
15
JRC      6
25m Breaststroke
00:23.55
 
15
 
 
VIPA6110
Viktor PALAGNYUK
Russia
 
30
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:18.58
 
30
 
 
MAPR1530
Mark PROBYN
Denmark
 
27
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:26.24
 
27
 
 
VLCH3320
Vladimir CHERNIAVSKII
Russia
 
27
 
JRC      2
450m Endurance
10:34.23
 
15
JRC      7
25m Butterfly
00:28.18
 
12
 
 
JAKI4700
Jānis KIRILKO
Latvia
 
24
 
JRC      6
50m Freestyle
00:46.64
 
12
JRC      3
450m Endurance
12:48.86
 
12
 
 
YUKO2500
Yury KOSHELEV
Russia
 
20
 
JRC      7
50m Freestyle
00:48.75
 
10
JRC      8
25m Breaststroke
00:29.07
 
10
 
 
GOZE6320
Gordan ZELENIKA
Croatia
 
18
 
Bled      2
200m Freestyle
03:36.75
 
18
 
 
RAVA5300
Raits VALTERS
Latvia
 
15
 
JRC      5
50m Freestyle
00:35.20
 
15
 
 
VAVA1340
Valērijs VAHMJAŅINS
Latvia
 
12
 
JRC      7
25m Breaststroke
00:27.74
 
12
 
 
EGGU0740
Egons GŪTMANIS
Latvia
 
8
 
JRC      9
25m Breaststroke
00:30.47
 
8
 
 
KAGR5700
Kārlis GRUNDMANIS
Latvia
 
8
 
JRC      8
50m Freestyle
01:00.45
 
8
 
 
AISL0710
Aigars ŠLOSBERGS
Latvia
 
6
 
JRC      9
50m Freestyle
01:44.51
 
6
 
 

Age Group F - Male

 
CHWA2760
Christof WANDRATSCH
Germany
 
558
 
Bled      1
25m Freestyle
00:14.71
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:15.02
 
30
Bled      1
25m Breaststroke
00:18.91
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:38.58
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:32.46
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:07.28
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:24.74
 
24
Bled      1
200m Freestyle
02:21.23
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:07.46
 
21
Bled      1
450m Endurance
05:56.94
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
13:45.89
 
15
SD&K      1
25m Butterfly
00:13.96
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
00:38.22
 
30
SD&K      2
25m Breaststroke
00:16.55
 
30
SD&K      1
50m Freestyle
00:32.58
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:15.35
 
27
JRC      2
25m Butterfly
00:14.64
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:38.36
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:17.93
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:04.85
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:29.79
 
24
JRC      1
450m Endurance
05:32.89
 
18
 
 
ALJA6190
Aleksandrs JAKOVLEVS
Latvia
 
357
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:19.29
 
24
Bled      3
25m Butterfly
00:23.47
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:42.14
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:29.19
 
21
Bled      3
100m Breaststroke
01:32.71
 
18
Bled      2
200m Breaststroke
03:41.46
 
18
Bled      3
200m Freestyle
03:47.03
 
15
SD&K      3
25m Breaststroke
00:17.53
 
27
SD&K      2
50m Freestyle
00:38.23
 
27
SD&K      3
50m Breaststroke
00:42.13
 
24
SD&K      2
100m Freestyle
01:33.82
 
24
SD&K      4
25m Butterfly
00:20.04
 
24
JRC      4
25m Breaststroke
00:18.40
 
21
JRC      3
100m Freestyle
01:26.67
 
18
JRC      4
50m Breaststroke
00:41.32
 
18
JRC      5
25m Butterfly
00:21.32
 
18
JRC      5
50m Freestyle
00:36.30
 
15
 
 
JUAN3150
Juris ANDŽĀNS
Latvia
 
213
 
Bled      2
25m Butterfly
00:18.90
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:19.05
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:16.61
 
27
Bled      2
50m Breaststroke
00:39.70
 
24
Bled      2
100m Breaststroke
01:30.39
 
21
JRC      2
25m Breaststroke
00:17.60
 
27
JRC      4
25m Butterfly
00:18.04
 
21
JRC      3
50m Breaststroke
00:39.41
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:35.67
 
18
 
 
WAST2560
Wade STOKES
Estonia
 
135
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:17.53
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:14.29
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:28.88
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:37.95
 
27
JRC      2
100m Freestyle
01:07.78
 
21
 
 
JAZE2570
Jaroslav ZEMAN
Czech republic
 
125
 
Bled      4
25m Freestyle
00:22.04
 
21
Bled      3
50m Freestyle
00:45.94
 
21
Bled      2
200m Freestyle
03:38.08
 
18
Bled      3
100m Freestyle
01:38.24
 
18
Bled      2
450m Endurance
09:48.09
 
15
JRC      3
450m Endurance
08:51.89
 
12
JRC      7
50m Freestyle
00:44.67
 
10
JRC      6
100m Freestyle
01:37.13
 
10
 
 
MIPO3560
Mika PÖYHÖLÄ
Finland
 
90
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:15.76
 
33
SD&K      2
25m Butterfly
00:14.59
 
30
SD&K      2
50m Breaststroke
00:38.73
 
27
 
 
ROKA1580
Roman KARKACHEV
Russia
 
75
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:20.48
 
18
JRC      5
50m Breaststroke
00:47.04
 
15
JRC      6
25m Butterfly
00:22.24
 
15
JRC      2
450m Endurance
08:33.17
 
15
JRC      6
50m Freestyle
00:39.93
 
12
 
 
KAEN0190
Karl-Henrik ENGARDT
Sweden
 
72
 
SD&K      3
25m Butterfly
00:16.84
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:17.56
 
24
SD&K      4
50m Breaststroke
00:43.85
 
21
 
 
VIIG1590
Viktor IGNATOVICH
Russia
 
48
 
Bled      3
25m Freestyle
00:20.31
 
24
Bled      2
50m Freestyle
00:45.19
 
24
 
 
VITI0390
Viacheslav TIKHONOV
Russia
 
45
 
JRC      3
25m Butterfly
00:16.36
 
24
JRC      3
50m Freestyle
00:31.83
 
21
 
 
PAUM1370
Pavel ÜMARIK
Estonia
 
37
 
JRC      4
100m Freestyle
01:28.98
 
15
JRC      6
50m Breaststroke
00:52.17
 
12
JRC      4
450m Endurance
09:01.06
 
10
 
 
GUJE4780
Guntars JĒKABSONS
Latvia
 
34
 
JRC      7
25m Breaststroke
00:25.06
 
12
JRC      7
50m Breaststroke
00:57.38
 
10
JRC      8
100m Freestyle
01:50.36
 
6
JRC      9
50m Freestyle
00:49.21
 
6
 
 
ALSA4350
Aleksey SALMIN
Russia
 
23
 
Bled      6
25m Freestyle
00:30.96
 
15
JRC      9
25m Breaststroke
00:27.78
 
8
 
 
PESW5150
Per SWÄRD
Sweden
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:19.08
 
21
 
 
ALBR2580
Alfred BRAMANIS
Latvia
 
20
 
JRC      5
100m Freestyle
01:34.82
 
12
JRC      5
450m Endurance
09:27.84
 
8
 
 
BOZE0370
Bojan ŽELE
Slovenska lipa
 
18
 
Bled      5
25m Freestyle
00:23.31
 
18
 
 
LAHO6380
Lawrence HOOEY
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:21.94
 
18
 
 
INTI0780
Ints TIRKOVSKIS
Latvia
 
16
 
JRC      7
100m Freestyle
01:37.80
 
8
JRC      8
50m Freestyle
00:46.11
 
8
 
 
THCA3350
Thomas CARLEHÖG
Sweden
 
15
 
SD&K      7
25m Breaststroke
00:23.23
 
15
 
 
VAIV6560
Valentīns IVANOVS
Latvia
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:21.66
 
15
 
 
MALU4590
Magnus LUNDGREN
Sweden
 
13
 
SD&K      8
25m Breaststroke
00:25.13
 
13
 
 
DMBO1580
Dmitri BOUZAROV
Sweden
 
11
 
SD&K      9
25m Breaststroke
00:27.87
 
11
 
 
ALPU1360
Aleksandrs PUZANOVS
Latvia
 
10
 
JRC      8
25m Breaststroke
00:27.26
 
10
 
 

Age Group E - Male

 
DASH2300
Davaadorj SHAGDARSUREN
Mongolia
 
264
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:17.97
 
33
SD&K      2
25m Butterfly
00:15.44
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
00:44.81
 
30
SD&K      2
50m Freestyle
00:34.34
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
01:23.47
 
24
JRC      2
25m Butterfly
00:15.80
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:19.73
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:42.73
 
24
JRC      3
50m Freestyle
00:33.14
 
21
JRC      2
100m Freestyle
01:15.51
 
21
 
 
MADA3540
Matthew DAVENPORT
United Kingdom
 
198
 
SD&K      3
25m Butterfly
00:27.42
 
27
SD&K      5
25m Breaststroke
00:27.44
 
21
SD&K      4
50m Breaststroke
01:06.38
 
21
SD&K      4
100m Freestyle
01:36.94
 
18
SD&K      5
50m Freestyle
00:39.27
 
18
JRC      3
25m Butterfly
00:25.95
 
24
JRC      6
25m Breaststroke
00:26.14
 
15
JRC      4
100m Freestyle
01:32.51
 
15
JRC      2
450m Endurance
08:16.57
 
15
JRC      6
50m Breaststroke
00:57.60
 
12
JRC      6
50m Freestyle
00:39.82
 
12
 
 
KISI1510
Kim SILVASTI
Sweden
 
150
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:14.98
 
33
SD&K      1
50m Freestyle
00:31.96
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:20.69
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:31.57
 
24
JRC      1
450m Endurance
07:47.02
 
18
JRC      3
100m Freestyle
01:19.30
 
18
 
 
BRNO3140
Bruno NOPPONEN
Estonia
 
138
 
JRC      1
25m Butterfly
00:14.29
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:16.54
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:27.97
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:35.51
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:01.65
 
24
 
 
DEBE1130
Denis BENČIČ
Slovenia
 
132
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:18.27
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:40.13
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
01:29.96
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
03:55.94
 
21
Bled      2
450m Endurance
09:40.66
 
15
Bled      1
1000m Freestyle
20:19.00
 
15
 
 
MISO0330
Mikael SÖDERSTRÖM
Sweden
 
96
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:19.45
 
27
SD&K      2
50m Breaststroke
00:47.02
 
27
SD&K      4
50m Freestyle
00:37.05
 
21
SD&K      3
100m Freestyle
01:24.04
 
21
 
 
MAKO5340
Marek KOŠECKY
Slovakia
 
87
 
Bled      1
25m Freestyle
00:20.58
 
30
Bled      1
50m Freestyle
00:46.18
 
27
Bled      2
200m Freestyle
03:49.76
 
18
Bled      3
450m Endurance
10:15.62
 
12
 
 
MANE3340
Maxim NEKRASOV
Russia
 
72
 
Bled      2
25m Freestyle
00:24.24
 
27
Bled      3
25m Breaststroke
00:24.08
 
24
Bled      3
50m Breaststroke
00:50.47
 
21
 
 
SEMI1710
Sergej MIRONOV
Russia
 
72
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:21.10
 
24
JRC      3
50m Breaststroke
00:47.82
 
21
JRC      5
50m Freestyle
00:39.04
 
15
JRC      5
100m Freestyle
01:37.57
 
12
 
 
PASP4510
Pavel SPAČEK
Slovakia
 
66
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:22.35
 
27
Bled      2
100m Breaststroke
01:55.03
 
21
Bled      2
200m Breaststroke
04:07.65
 
18
 
 
DEPE4530
Dezider PÉK
Slovakia
 
63
 
Bled      1
100m Freestyle
01:23.78
 
24
Bled      1
200m Freestyle
03:01.33
 
21
Bled      1
450m Endurance
07:21.00
 
18
 
 
NILU5520
Nils LUNDMARK
Sweden
 
54
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:18.76
 
30
SD&K      3
50m Freestyle
00:35.06
 
24
 
 
PIHE4110
Pierre HEDLUND
Sweden
 
48
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:22.85
 
24
SD&K      3
50m Breaststroke
00:58.29
 
24
 
 
STNE4530
Stanislav NEUSCHL
Slovakia
 
39
 
Bled      4
25m Breaststroke
00:26.63
 
21
Bled      4
50m Breaststroke
01:03.70
 
18
 
 
RIBA2330
Ričards BATARAGS
Latvia
 
28
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:25.98
 
18
JRC      7
50m Freestyle
00:55.10
 
10
 
 
ROZA4700
Robert Peter ZAJC
Slovenia
 
24
 
Bled      2
50m Breaststroke
00:49.19
 
24
 
 
GIKO3510
Gints KOPICS
Latvia
 
21
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:22.13
 
21
 
 
GIVI3720
Gints VIMBA
Latvia
 
18
 
JRC      4
50m Breaststroke
00:55.13
 
18
 
 
SITE1740
Simo TEESALU
Estonia
 
18
 
JRC      4
50m Freestyle
00:38.73
 
18
 
 
JABR2330
Jānis BRUNIŅŠ
Latvia
 
15
 
JRC      5
50m Breaststroke
00:56.52
 
15
 
 

Age Group D - Male

 
JOKO3170
Josef KÖBERL
Austria
 
145
 
Bled      1
25m Freestyle
00:16.53
 
30
Bled      2
50m Freestyle
00:34.39
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:45.47
 
24
Bled      2
200m Breaststroke
03:54.43
 
18
Bled      4
100m Freestyle
01:19.62
 
15
Bled      4
200m Freestyle
03:07.97
 
12
Bled      3
450m Endurance
08:05.68
 
12
Bled      3
1000m Freestyle
20:42.25
 
10
 
 
PIBI5150
Piotr BIANKOWSKI
Poland
 
135
 
JRC      2
25m Butterfly
00:16.17
 
27
JRC      3
25m Breaststroke
00:19.70
 
24
JRC      2
50m Freestyle
00:33.15
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:15.59
 
21
JRC      3
50m Breaststroke
00:43.36
 
21
JRC      1
450m Endurance
06:30.34
 
18
 
 
ALPA1380
Aleksey PAVLENKO
Russia
 
102
 
JRC      1
50m Freestyle
00:29.54
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:16.43
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:07.68
 
24
JRC      2
50m Breaststroke
00:36.76
 
24
 
 
DAPE2180
Dan PEDERSEN
Denmark
 
96
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:15.25
 
33
SD&K      1
25m Breaststroke
00:15.63
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
00:39.76
 
30
 
 
ANGR6580
Andrey GRAULE
Russia
 
87
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:15.39
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:13.32
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
00:34.03
 
27
 
 
RINY0560
Richard NYÁRY
Slovakia
 
84
 
Bled      1
200m Breaststroke
03:25.65
 
21
Bled      2
100m Freestyle
01:12.88
 
21
Bled      3
200m Freestyle
02:44.70
 
15
Bled      2
450m Endurance
06:40.54
 
15
Bled      2
1000m Freestyle
15:10.53
 
12
 
 
BUJA0570
Janis BUNA
Latvia
 
72
 
JRC      3
25m Butterfly
00:17.02
 
24
JRC      5
25m Breaststroke
00:21.60
 
18
JRC      5
50m Breaststroke
00:45.06
 
15
JRC      2
450m Endurance
07:30.06
 
15
 
 
JEKU4560
Jesper KUJLIN
Sweden
 
72
 
SD&K      2
50m Freestyle
00:59.56
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:21.41
 
24
SD&K      4
50m Breaststroke
00:57.68
 
21
 
 
MAFE1390
Mario FERNÁNDEZ GORGOJO
Spain
 
72
 
Bled      1
200m Freestyle
02:33.74
 
21
Bled      1
450m Endurance
06:11.26
 
18
Bled      3
100m Freestyle
01:13.83
 
18
Bled      1
1000m Freestyle
14:37.20
 
15
 
 
IVTI1180
Ivars TIMKO
Latvia
 
60
 
JRC      3
50m Freestyle
00:34.36
 
21
JRC      4
25m Breaststroke
00:20.60
 
21
JRC      4
50m Breaststroke
00:44.48
 
18
 
 
DATR4160
Daniel TREPTOW
Sweden
 
57
 
SD&K      1
50m Freestyle
00:43.23
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:44.37
 
27
 
 
MANI2590
Mårten NIKLASSON
Sweden
 
51
 
SD&K      2
50m Breaststroke
00:54.45
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
02:01.85
 
24
 
 
JOKA5150
Johannes KAPELLER
Austria
 
44
 
Bled      2
100m Breaststroke
01:47.66
 
21
Bled      3
200m Breaststroke
03:55.39
 
15
Bled      4
1000m Freestyle
23:07.15
 
8
 
 
MAHA5560
Martin HANACEK
Czech republic
 
38
 
Bled      3
100m Breaststroke
02:15.50
 
18
Bled      5
200m Freestyle
04:32.88
 
10
Bled      4
450m Endurance
11:21.02
 
10
 
 
LAMA5350
Laurent MARISSIAUX
Belgium
 
30
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:24.48
 
30
 
 
TOBU4160
Tobiasd BURLIN
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:18.02
 
30
 
 
JONI6150
Johan NILSSON
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:21.05
 
27
 
 
LUPA0580
Lukas PACAK
Slovenska lipa
 
27
 
Bled      1
50m Freestyle
00:32.15
 
27
 
 
TOTE4560
Tomas TEJLER
Sweden
 
24
 
SD&K      3
50m Breaststroke
00:57.45
 
24
 
 
ZOMA3560
Zoltan MAKAI
Slovakia
 
24
 
Bled      1
100m Freestyle
01:12.67
 
24
 
 
JAKO4180
Janek KOTSALAINEN
Estonia
 
22
 
JRC      7
25m Breaststroke
00:22.65
 
12
JRC      7
50m Breaststroke
00:51.70
 
10
 
 
JOBR4760
Johan BROO
Finland
 
21
 
SD&K      5
25m Breaststroke
00:27.74
 
21
 
 
ANKO2780
Andrejs KOVALOVS
Latvia
 
18
 
JRC      3
100m Freestyle
01:25.89
 
18
 
 
MABA4580
Martin BALIĆ
Croatia
 
18
 
Bled      2
200m Freestyle
02:39.87
 
18
 
 
VILA1550
Viesturs LASMANIS
Latvia
 
16
 
JRC      9
25m Breaststroke
00:24.20
 
8
JRC      8
50m Breaststroke
00:53.88
 
8
 
 
PAPI3380
Pāvels PIŠČIKS
Latvia
 
15
 
JRC      6
25m Breaststroke
00:22.17
 
15
 
 
URBR3750
Uroš BRANKOVIČ
Slovenska lipa
 
15
 
Bled      4
100m Breaststroke
02:31.25
 
15
 
 
AGSA5190
Agris SAMCOVS
Latvia
 
12
 
JRC      6
50m Breaststroke
00:50.51
 
12
 
 
DMZA1160
Dmitrii ZAYTCEV
Russia
 
12
 
JRC      3
450m Endurance
07:42.86
 
12
 
 
PHJA5360
Philippe JAMAR
Belgium
 
12
 
Bled      5
100m Freestyle
01:31.42
 
12
 
 
JAVI0550
Janis VIKSNA
Latvia
 
10
 
JRC      8
25m Breaststroke
00:23.82
 
10
 
 
ANJO1560
Andris JONELIS
Latvia
 
6
 
JRC      9
50m Breaststroke
01:40.42
 
6
 
 

Age Group C - Male

 
RAPA3390
Rauno PÄRG
Estonia
 
372
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:16.89
 
30
Bled      1
25m Butterfly
00:14.95
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:13.25
 
30
Bled      1
50m Breaststroke
00:36.43
 
27
Bled      1
50m Freestyle
00:27.99
 
27
Bled      1
100m Freestyle
01:03.70
 
24
Bled      1
100m Breaststroke
01:21.51
 
24
Bled      1
200m Freestyle
02:38.65
 
21
Bled      1
200m Breaststroke
03:12.85
 
21
JRC      2
25m Breaststroke
00:16.43
 
27
JRC      1
50m Freestyle
00:27.28
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:36.42
 
24
JRC      3
25m Butterfly
00:14.36
 
24
JRC      1
450m Endurance
06:31.81
 
18
JRC      3
100m Freestyle
01:02.35
 
18
 
 
ALHA2730
Alder HARKMANN
Estonia
 
129
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:15.97
 
30
JRC      1
25m Butterfly
00:13.48
 
30
JRC      1
50m Breaststroke
00:35.02
 
27
JRC      3
50m Freestyle
00:27.73
 
21
JRC      2
100m Freestyle
01:02.31
 
21
 
 
MIPE4150
Mihails PETRISINS
Latvia
 
111
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:17.92
 
21
JRC      3
50m Breaststroke
00:39.73
 
21
JRC      4
25m Butterfly
00:15.51
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:28.80
 
18
JRC      4
100m Freestyle
01:06.27
 
15
JRC      2
450m Endurance
06:44.23
 
15
 
 
PARY1770
Pavel RYNDOV
Russia
 
99
 
JRC      2
25m Butterfly
00:13.95
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:27.30
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:00.92
 
24
JRC      3
25m Breaststroke
00:17.05
 
24
 
 
SHHA5350
Shaun HALES
Great Britain
 
90
 
Bled      2
25m Breaststroke
00:19.41
 
27
Bled      2
50m Freestyle
00:34.41
 
24
Bled      2
100m Freestyle
01:21.02
 
21
Bled      2
200m Freestyle
03:12.03
 
18
 
 
ALMI1110
Aleksandrs MIHAILENKO
Latvia
 
85
 
SD&K      2
50m Breaststroke
00:55.40
 
27
SD&K      4
25m Breaststroke
00:20.91
 
24
SD&K      4
50m Freestyle
00:45.12
 
21
JRC      8
25m Breaststroke
00:22.21
 
10
JRC      11
50m Freestyle
00:41.08
 
3
 
 
ULFU1100
Ulrich FUERLINGER
Austria
 
72
 
Bled      3
50m Freestyle
00:35.45
 
21
Bled      1
450m Endurance
11:57.43
 
18
Bled      3
100m Freestyle
01:29.86
 
18
Bled      3
200m Freestyle
04:01.60
 
15
 
 
ERKA5790
Erkki KASENURM
Estonia
 
64
 
JRC      4
50m Breaststroke
00:47.11
 
18
JRC      6
25m Breaststroke
00:21.64
 
15
JRC      6
25m Butterfly
00:21.57
 
15
JRC      6
50m Freestyle
00:35.26
 
12
JRC      9
100m Freestyle
01:35.76
 
4
 
 
SYAR5750
Sylvain ARVIDIEU
Sweden
 
60
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:14.55
 
33
SD&K      1
100m Freestyle
01:18.70
 
27
 
 
STWA1180
Staffan WALLNER
Sweden
 
45
 
SD&K      3
50m Breaststroke
00:57.59
 
24
SD&K      5
25m Breaststroke
00:21.01
 
21
 
 
MADA4110
Matthieu DAELE
Belgium
 
42
 
Bled      2
50m Breaststroke
00:49.04
 
24
Bled      5
25m Breaststroke
00:22.98
 
18
 
 
SEPI5560
Sebastien PIERRET
Belgium
 
42
 
Bled      3
25m Breaststroke
00:21.80
 
24
Bled      4
50m Breaststroke
00:58.67
 
18
 
 
ANBA0750
Anton BAZÕLEV
Estonia
 
41
 
JRC      7
25m Butterfly
00:27.62
 
12
JRC      6
50m Breaststroke
00:49.35
 
12
JRC      7
25m Breaststroke
00:21.82
 
12
JRC      10
100m Freestyle
01:37.26
 
3
JRC      12
50m Freestyle
00:41.29
 
2
 
 
LUSU6340
Łukasz SUCHECKI
Poland
 
40
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:21.43
 
18
JRC      5
50m Breaststroke
00:48.48
 
15
JRC      9
50m Freestyle
00:39.54
 
6
JRC      12
100m Freestyle
01:42.53
 
1
 
 
TOBL2310
Tomaš BLAŠKO
Slovakia
 
36
 
Bled      3
50m Breaststroke
00:56.46
 
21
Bled      6
25m Breaststroke
00:24.46
 
15
 
 
ANWE3150
Andreas WESTERLUND
Finland
 
33
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:18.77
 
33
 
 
JESA3780
Jesper SALETTI
Sweden
 
30
 
SD&K      1
50m Freestyle
00:31.65
 
30
 
 
MAKA1770
Martin KANGAS
Sweden
 
30
 
SD&K      2
25m Breaststroke
00:19.45
 
30
 
 
POJO3380
Pontus JOHANSSON
Sweden
 
30
 
SD&K      1
50m Breaststroke
00:45.94
 
30
 
 
KIPO3370
Kirill POROSHIN
Russia
 
28
 
JRC      5
25m Butterfly
00:19.92
 
18
JRC      4
450m Endurance
08:35.42
 
10
 
 
DAGU6190
Daniel GUSTAVSSON
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:20.71
 
27
 
 
IGMI6380
Igors MIHAĻEVS
Latvia
 
27
 
JRC      5
50m Freestyle
00:32.36
 
15
JRC      5
100m Freestyle
01:13.48
 
12
 
 
PEHI6590
Peter HIDEGHETY
Slovakia
 
27
 
Bled      2
25m Butterfly
00:21.01
 
27
 
 
STBO5130
Steven BOYLE
Sweden
 
27
 
SD&K      2
50m Freestyle
00:32.33
 
27
 
 
DENO5190
Dennis NORDSTRÖM
Sweden
 
24
 
SD&K      3
50m Freestyle
00:43.84
 
24
 
 
ANRY3700
Andrew RYAN
Australia
 
22
 
JRC      5
450m Endurance
09:03.67
 
8
JRC      8
50m Freestyle
00:38.92
 
8
JRC      8
100m Freestyle
01:33.16
 
6
 
 
LULA3330
Lukas LALO
Slovakia
 
21
 
Bled      4
25m Breaststroke
00:22.66
 
21
 
 
MACO3310
Mark CONLON
Ireland
 
18
 
JRC      7
100m Freestyle
01:32.95
 
8
JRC      6
450m Endurance
09:51.36
 
6
JRC      10
50m Freestyle
00:39.65
 
4
 
 
SILU0190
Simon LUNDQVIST
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:21.37
 
18
 
 
JEDA4340
Jevgenijs DAVIDKINS
Latvia
 
16
 
JRC      7
50m Freestyle
00:38.48
 
10
JRC      10
25m Breaststroke
00:24.45
 
6
 
 
MANI3760
Marcus NILSSON BJÖRK
Sweden
 
15
 
SD&K      7
25m Breaststroke
00:22.24
 
15
 
 
STGA1560
Stuart GARBUTT
Sweden
 
13
 
SD&K      8
25m Breaststroke
00:22.49
 
13
 
 
AIGU5730
Ainārs GUDĒVICS
Latvia
 
12
 
JRC      3
450m Endurance
08:04.08
 
12
 
 
ADJU4790
Adam JUSTIN MOLL
Sweden
 
11
 
SD&K      9
25m Breaststroke
00:23.03
 
11
 
 
EDMA3730
Edmunds MARTINSONS
Latvia
 
10
 
JRC      6
100m Freestyle
01:30.64
 
10
 
 
JOLO5310
Johan LOGARDT-VIKLUND
Sweden
 
9
 
SD&K      10
25m Breaststroke
00:24.19
 
9
 
 
VLBE6540
Vladislavs BERGMANIS
Latvia
 
8
 
JRC      9
25m Breaststroke
00:22.91
 
8
 
 
JODA4530
Johan DAHLBÄCKER
Sweden
 
7
 
SD&K      11
25m Breaststroke
00:25.73
 
7
 
 
LUPE1600
Lukas PEHRSSON
Sweden
 
6
 
SD&K      12
25m Breaststroke
00:27.80
 
6
 
 
SEJU3720
Sergeis JUHNO
Latvia
 
2
 
JRC      11
100m Freestyle
01:41.10
 
2
 
 

Age Group B - Male

 
ANMA5120
Antti MÄKINEN
Finland
 
294
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:15.01
 
33
SD&K      2
25m Breaststroke
00:17.34
 
30
SD&K      1
50m Freestyle
00:33.30
 
30
SD&K      1
50m Breaststroke
00:41.10
 
30
SD&K      1
100m Freestyle
01:18.24
 
27
JRC      2
25m Butterfly
00:15.45
 
27
JRC      1
50m Freestyle
00:32.10
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:18.52
 
27
JRC      2
50m Breaststroke
00:40.55
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:11.32
 
21
JRC      1
450m Endurance
06:58.51
 
18
 
 
ARPO1530
Arya POUR
Sweden
 
126
 
SD&K      2
25m Butterfly
00:18.65
 
30
SD&K      3
25m Breaststroke
00:20.46
 
27
SD&K      3
50m Breaststroke
00:56.38
 
24
SD&K      3
50m Freestyle
00:39.47
 
24
SD&K      3
100m Freestyle
01:30.68
 
21
 
 
GERE3510
Gerhard RETTER
Austria
 
120
 
Bled      1
50m Breaststroke
01:04.54
 
27
Bled      2
25m Breaststroke
00:25.98
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
02:56.33
 
24
Bled      3
50m Freestyle
00:55.75
 
21
Bled      4
25m Freestyle
00:24.02
 
21
 
 
PADR0730
Pavle DRAGIŠIĆ
Serbia
 
84
 
Bled      1
25m Butterfly
00:14.67
 
30
Bled      1
25m Freestyle
00:13.40
 
30
Bled      2
50m Freestyle
00:28.59
 
24
 
 
SAYR3120
Sakari YRJÖ-KOSKINEN
Finland
 
84
 
SD&K      1
25m Breaststroke
00:15.66
 
33
SD&K      2
50m Freestyle
00:34.80
 
27
SD&K      2
100m Freestyle
01:20.69
 
24
 
 
ANVO4340
Antons VOITOVS
Latvia
 
60
 
JRC      1
25m Butterfly
00:13.21
 
30
JRC      1
25m Breaststroke
00:16.60
 
30
 
 
KRDR4360
Kristjan DRAGOVAN ŠIRNIK
Slovenska lipa
 
54
 
Bled      1
50m Freestyle
00:28.17
 
27
Bled      2
25m Freestyle
00:13.87
 
27
 
 
MAKR3500
Martin KRAJČO
Slovakia
 
54
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:24.63
 
30
Bled      3
25m Freestyle
00:22.34
 
24
 
 
DMZI3330
Dmitrijs ŽIGUNOVS
Latvia
 
51
 
JRC      1
50m Breaststroke
00:38.12
 
27
JRC      1
100m Freestyle
01:10.39
 
24
 
 
FIJO2100
Filip JOHANSSON
Sweden
 
48
 
SD&K      2
50m Breaststroke
00:52.39
 
27
SD&K      5
25m Breaststroke
00:21.11
 
21
 
 
JOSA5350
Joel SAXVIK
Sweden
 
39
 
SD&K      4
50m Freestyle
00:41.52
 
21
SD&K      4
100m Freestyle
01:41.95
 
18
 
 
DARY1350
David RYDQVIST
Sweden
 
24
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:20.98
 
24
 
 
KRRU3570
Kristaps RUPMANIS
Latvia
 
24
 
JRC      2
50m Freestyle
00:36.70
 
24
 
 
ANEP2320
Andris EPNERS
Latvia
 
21
 
JRC      3
50m Freestyle
00:37.29
 
21
 
 
SIJA3510
Simon JANSSON
Sweden
 
21
 
SD&K      4
50m Breaststroke
01:03.29
 
21
 
 
ERJO6140
Erik JOHANSSON
Sweden
 
18
 
SD&K      6
25m Breaststroke
00:22.42
 
18
 
 
ANMA6100
Anton MAGNUSSON
Sweden
 
15
 
SD&K      7
25m Breaststroke
00:24.37
 
15
 
 

Age Group A2 - Male

 
ALJA1730
Aleksandrs JAKOVLEVS JR
Latvia
 
267
 
SD&K      2
25m Butterfly
00:15.48
 
30
SD&K      1
50m Freestyle
00:33.59
 
30
SD&K      2
25m Breaststroke
00:17.41
 
30
SD&K      2
50m Breaststroke
00:43.70
 
27
SD&K      1
100m Freestyle
01:14.67
 
27
JRC      2
25m Breaststroke
00:18.72
 
27
JRC      2
50m Freestyle
00:30.75
 
24
JRC      1
100m Freestyle
01:10.39
 
24
JRC      2
50m Breaststroke
00:41.51
 
24
JRC      3
25m Butterfly
00:15.55
 
24
 
 
ALSH5130
Aleksei SHUM
Russia
 
111
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:17.89
 
30
JRC      1
50m Freestyle
00:29.22
 
27
JRC      1
50m Breaststroke
00:41.32
 
27
JRC      2
25m Butterfly
00:15.32
 
27
 
 
ANTO5140
Andreas TORP
Denmark
 
96
 
SD&K      1
25m Butterfly
00:15.14
 
33
SD&K      1
25m Breaststroke
00:17.01
 
33
SD&K      1
50m Breaststroke
00:39.12
 
30
 
 
SEMU4730
Sergei MULKOV
Russia
 
81
 
JRC      3
25m Breaststroke
00:18.82
 
24
JRC      2
100m Freestyle
01:15.63
 
21
JRC      4
50m Freestyle
00:32.51
 
18
JRC      4
50m Breaststroke
00:43.25
 
18
 
 
ROSA1110
Robert SARNET
Estonia
 
69
 
JRC      4
25m Breaststroke
00:22.63
 
21
JRC      5
25m Butterfly
00:19.54
 
18
JRC      5
50m Freestyle
00:36.89
 
15
JRC      5
50m Breaststroke
00:54.38
 
15
 
 
VILA5540
Ville LAAKSO
Finland
 
48
 
SD&K      4
25m Breaststroke
00:21.37
 
24
SD&K      3
50m Breaststroke
00:55.78
 
24
 
 
KIBA4730
Kirill BAZHENOV
Russia
 
42
 
JRC      3
50m Freestyle
00:31.85
 
21
JRC      4
25m Butterfly
00:16.51
 
21
 
 
STTU1540
Stepan TULAEV
Russia
 
39
 
JRC      3
50m Breaststroke
00:41.82
 
21
JRC      3
100m Freestyle
01:30.38
 
18
 
 
BRVI1310
Bruno VĪTOLIŅŠ
Latvia
 
30
 
JRC      1
25m Butterfly
00:15.23
 
30
 
 
ELKL1740
Elands KLEINS
Latvia
 
30
 
JRC      5
25m Breaststroke
00:24.19
 
18
JRC      6
50m Breaststroke
00:54.91
 
12
 
 
JABE4320
Jaša BENČIČ
Slovenia
 
30
 
Bled      1
25m Breaststroke
00:18.21
 
30
 
 
OLFE1120
Olle FERM
Sweden
 
27
 
SD&K      3
25m Breaststroke
00:20.83
 
27
 
 

Age Group A1 - Male

 
MABU2190
Matjaž BUČINEL
Slovenia
 
90
 
Bled      1
50m Breaststroke
00:59.37
 
27
Bled      1
100m Breaststroke
02:18.56
 
24
Bled      1
200m Breaststroke
05:02.17
 
21
Bled      1
450m Endurance
11:43.88
 
18
 
 
LEKO4170
Leo KOPICS
Latvia
 
30
 
JRC      1
25m Breaststroke
00:28.10
 
30
 
 
MITU2590
Mikhail TULAEV
Russia
 
30
 
JRC      1
25m Butterfly
00:23.81
 
30
 
 
ALMI6570
Aleksandrs MIHAILENKO JR
Latvia
 
27
 
JRC      2
25m Breaststroke
00:28.80
 
27